جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان کرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان کرونا

به گزارش سلامت باشی آمار مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۴۹۸ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۴۱۳ نفر رسیده همینطور مرگ شش میلیون و ۲۰۱ هزار و ۸۹۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۴۴۳ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۸۸۴ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیشتر از ۸۲ میلیون مبتلا و بیشتر از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار گرفته است.
همینطور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۶۱ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
همینطور در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۱ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همینطور با ثبت بیشتر از ۲۶.۸ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۲، ۰۵۳، ۲۴۲ ۱، ۰۱۲، ۱۳۱ ۲ هند ۴۳، ۰۳۵، ۲۷۱ ۵۲۱، ۶۹۵ ۳ برزیل ۳۰، ۱۴۵، ۱۹۲ ۶۶۱، ۲۷۰ ۴ فرانسه ۲۶، ۸۳۹، ۷۲۱ ۱۴۳، ۲۴۳ ۵ آلمان ۲۲، ۶۳۴، ۰۹۸ ۱۳۲، ۳۱۱ ۶ انگلیس ۲۱، ۵۴۹، ۸۳۰ ۱۶۹، ۷۵۹ ۷ روسیه ۱۷، ۹۸۳، ۰۰۴ ۳۷۱، ۴۵۷ ۸ کره جنوبی ۱۵، ۳۳۳، ۶۷۰ ۱۹، ۴۲۱ ۹ ایتالیا ۱۵، ۲۳۸، ۱۲۸ ۱۶۰، ۶۵۸ ۱۰ ترکیه ۱۴، ۹۵۳، ۳۶۵ ۹۸، ۳۷۷ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۴۹ مورد مبتلا شدن و ۱۴۰ هزار و ۵۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه پانزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تابحال در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، تایلند، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/01/21
13:25:15
5.0 / 5
758
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد