پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن ۲۰۰هزار دز واكسن وارداتی كرونا

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن ۲۰۰هزار دز واكسن وارداتی كرونا

به گزارش سلامت باشی سخنگوی سازمان غذا و دارو به اظهارات برخی افراد همچون برخی نمایندگان مجلس در خصوص گم شدن ۲۰۰هزار یا چندصدهزار دز واکسن وارداتی کرونا پاسخ داد.


دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا ضمن تکذیب ادعای گم شدن چند صدهزار دُز واکسن وارداتی کرونا اظهار داشت: این مورد به هیچ وجه حقیقت ندارد و متاسفانه به نظر می آید این رفتار و گفتار بی پایه و اساس و ادعاهای واهی دارد در بعضی افراد عادی می شود.
وی ادامه داد: مبحث گم شدن ۲۰۰هزار یا صدهزار دُز واکسن موضوعی نیست که بتوان به آسانی از آن گذشت و جای شگفتی است که فردی بعنوان نماینده ملت چنین تخلف و جرم آشکار و بزرگی را پیش از آنکه از راه مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند، صرفاً به یک مصاحبه اکتفا کرده و در مورد آن صحبت کند.
جهانپور باردیگر تصریح کرد: این مورد کذب محض است و همه ساز و کارهایی که در راه واردات و توزیع واکسن اندیشیده شده همچون رصد هوشمند با سامانه های "تی تک" و سامانه های چهارگانه بهداشتی، نه تنها مانع از نشت آشکار واکسن به بازار سیاه شده، بلکه تخلفات احتمالی را هم به حداقل ممکن کاهش داده است.
وی اظهار داشت: انتظار می رود افراد اظهارنظرهای مسوولانه در این حوزه داشته باشند و پیش از پذیرش هر ادعایی، مستندات آنرا طلب کنند و حداقل با کارشناسان امر مشورت کرده و بعد اظهار نظر کنند. ادعاهای بی پایه و اساس در این حوزه ثمره ای جز تشویش اذهان عمومی و مخدوش نمودن نابجای چهره نظام و نظام سلامت و در نهایت بی اعتبار شدن نهادها و یا رسانه هایی که این افراد بدانجا مرتبط هستند، نخواهد داشت.
مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: مصرانه انتظار داریم افراد در اظهار نظر پیرامون مبحث راهبردی مثل واکسن که امروز یک مسئله ملی است، مسوولانه تر رفتار کنند و حداقل های اخلاق حرفه ای و رسانه ای را در این حوزه مد نظر قرار دهند.
جهانپور همینطور به ایسنا اظهار داشت: تا آخر اردیبهشت ماه حدود ۳ میلیون دز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد.
منبع:

1400/02/22
22:50:06
5.0 / 5
1129
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد