معاون درمان ستاد كرونا در استان تهران خبر داد

افزایش بستری بیماران كرونای كمتر از 10 سال در تهران

افزایش بستری بیماران كرونای كمتر از 10 سال در تهران

به گزارش سلامت باشی معاون درمان ستاد کرونا استان تهران تصریح کرد: آثار سفرها و عدم رعایت پروتکل ها در خریدهای نوروزی از هفته سوم فروردین ماه آشکار خواهد شد.


دکتر نادر توکلی در گفت وکو با ایسنا، ضمن اشاره به اینکه ظرف دو هفته اخیر در حال تجربه روند ثابت بیماری در تهران هستیم، اظهار داشت: حدودا بین ۲۶۰ تا ۳۰۰ بستری روزانه در بیمارستان های استان داریم و موارد سرپایی هم بین ۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰ نفر هستند.
وی ادامه داد: نسبت بستری بیماران در آی سی یو نسبت به گذشته مقداری بیشتر شده است و میتوان گفت آنهایی که بستری می شوند بد حال تر هستند. از طرفی درصد بستری افراد زیر ۱۰ سال به ۱۱ درصد رسیده است؛ در حالیکه پیش از این و در ماه های قبل این درصد کمتر بود. یک نکته خوب این است که در اسفندماه نسبت به نیمه دوم بهمن ماه میزان مرگ و میر کاهش یافته است.
توکلی ضمن اشاره به اینکه بررسی میزان رعایت پروتکل ها در تهران توسط معاونت بهداشتی ستاد استانی اعلام می شود، اظهار نمود: البته به نظر می آید با عنایت به نزدیکی به عید وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در صنوف و بازار به شدت در حال افت است و این خطر بزرگی است که اثرات آنرا در هفته سوم فروردین خواهیم دید.
وی ادامه داد: از سوی دیگر با آغاز سفرهای نوروزی دیگر همه نوع بیماری ( اشکلال مختلف کرونا از نوع کلاسیک تا جهش یافته) را در تهران خواهیم دید؛ چونکه سفر از تهران و به تهران بعنوان پایتخت می تواند آمار بالایی داشته باشد. آخرین تصمیم گیری ها در مورد سفرهای نوروزی به روز ۲۵ اسفندماه موکول شده است.
ایشان در ادامه تصریح کرد: از مردم می خواهیم به جز در موارد ضروری مبادرت به سفر نکنند. سفر با قصد تفریح و سیاحت بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی می تواند بسیار خطرآفرین باشد بخصوص که هم اکنون میزان سرایت پذیری ویروس جهش یافته کرونا هم بسیار بالا است.
وی ضمن اشاره به ازدحام در خیابان ها و معابر به دنبال خریدهای آخر سال مردم، اظهار داشت: سفارش ما این است که مردم تا حد امکان خریدهای خویش را به شکل آنلاین انجام دهند. طی روزهای گذشته در جلسه با استانداری تهران مقرر شد به نظارت و ساماندهی بیشتری در صنف بازار پرداخته شود.
معاون درمان ستاد کرونا استان تهران، بیان نمود: موارد کرونای جهش یافته همانگونه که در کشور پخش است، در استان تهران هم مشاهده شده است. مبتلایان به این نوع از ویروس برای دریافت مراقبت بیمارستانی تفاوت چندانی با سایرین ندارند، اما به نظر می آید شاید بخشی از افزایش بستری افراد زیر ۱۰ سال با کرونای انگلیسی ارتباط داشته باشد.
وی با تکیه بر اینکه بر برگزاری مراسم چهارشنبه سوری نطارت ویژه ای می شود، اضافه کرد: تاکید ویژه ما عدم برگزاری این مراسم آیینی به شیوه سالیان گذشته است.
وی ضمن اشاره به اینکه بروز موج چهارم بیماری در بخش بیماران سرپایی اتفاق افتاد، اظهار نمود: اما خوشبختانه در بخش بستری این موج اتفاق نیفتاد و پیشبینی ما ابتلاهایی است که پس از سفرها و خریدهای نوروزی خودشان را از هفته سوم فروردین نشان می دهند.

منبع:

1399/12/22
14:15:58
0.0 / 5
1157
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد