در گفت وگو با سلامت باشی عنوان شد؛

تاخیر بزرگ ترین بیمه کشور در پرداخت مطالبات داروخانه ها

تاخیر بزرگ ترین بیمه کشور در پرداخت مطالبات داروخانه ها

سلامت باشی: عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران، از تاخیر بزرگ ترین بیمه طرف قرارداد داروخانه ها در پرداخت مطالبات آنها گلایه نمود.هادی احمدی، در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: داروخانه ها با بیمه سلامت و نیروهای مسلح، مشکلی ندارند و پرداخت های بیمه سلامت به روز است.
وی با بیان این که ۸۰ درصد نسخ داروخانه ها مربوط به تامین اجتماعی است، اضافه کرد: حجم بدهی و تأخیر بیمه تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه ها، خیلی بالا است.
به گفته احمدی، بیمه تامین اجتماعی حداقل ۳ ماه تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه ها دارد. در صورتیکه پرداخت های سازمان بیمه سلامت، به روز است.
وی با عنوان این مطلب که پرداخت های بیمه ها از محل اسناد نسخ و یارانه دارو در دو بازه زمانی به حساب داروخانه ها واریز می شود، اضافه کرد: پرداخت یارانه دارو و نسخ، جدا از هم واریز می شود.
عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران، در واکنش به موضوع تغییر مسیر پرداخت یارانه دارو از بیمه ها به داروخانه ها، اظهار داشت: باید تا پایان مهر صبر نماییم تا تکلیف پرداخت اسناد نسخه هایی که بیمه ها از داروخانه ها گرفته اند، مشخص شود و بعد معلوم شود که آیا مقرر است مسیر پرداخت یارانه دارو تغییر کند یا خیر.


منبع:

1402/07/18
11:48:19
5.0 / 5
243
تگها: بیمه , دارو , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد