مدیركل دفتر بازرسی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

کشف ۴ میلیون کالای سلامت محور غیر مجاز و تقلبی

کشف ۴ میلیون کالای سلامت محور غیر مجاز و تقلبی

به گزارش سلامت باشی، مدیرکل دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو از کشف چهار میلیون قلم کالای سلامت محور غیر مجاز و تقلبی به ارزش حدودی ۱۸۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ اطلاع داد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شریفی در همایش بازرسان معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ضمن اشاره به این که پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور از وظایف مهم سازمان غذا و دارو است، اضافه کرد: حوزه آموزش یکی از وظایف سازمان غذا و دارو برای جلوگیری از قاچاق و تقلب است که بر مبنای سیاست های بالادستی ابلاغ گردیده است و در این حوزه، ۱۳۶ هزار نفر در سال ۱۴۰۱ آموزش دیده اند.
وی ادامه داد: در حوزه مقابله با قاچاق و تقلب کالاهای سلامت محور هم پارسال ۳۰۰ هزار بازرسی در کل کشور انجام و منجر به کشف چهار میلیون قلم کالا به ارزش حدودی ۱۸۰ میلیارد تومان شده است.
مدیرکل دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو افزود: در حوزه رسیدگی به شکایات هم سامانه های مختلفی در اختیار داریم تا شکایات مردمی ثبت و مورد پیگیری قرار گیرد، در این خصوص ۱۹ مورد گزارش از راه سازمان بازرسی کل کشور، ۳۳۲ مورد از راه سامانه شکایت های ریاست جمهوری، ۱۳۷۹ مورد از راه سامانه میز خدمت، ۱۲ مورد سامانه درگاه ملی مجوزهای کشور و ۲۴ مورد سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات احصا و به آنها رسیدگی شده است.
او همینطور در حوزه مقابله با تبلیغات و خرید و فروش فرآورده های سلامت محور در بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، اظهار داشت: یکی از فضاهایی که بشدت خرید و فروش قاچاق و تقلبی در آن صورت می گیرد، فضای مجازی است که با همکاری پلیس فتا ۴۱۴۵ سایت و صفحه مسدود شده اند، همینطور از آغاز سال ۱۴۰۲ تابحال هم ۱۲۰۰ وبسایت و آدرس شناسایی و به مراجع قضایی ارجاع و تابحال با ۱۵۰ مورد آن برخورد صورت گرفته و اقدامات مقتضی در مورد سایر آنها هم در جریان است.
برپایه گزارش وبدا، ۴۰۰ مورد از سایت ها و آدرس های متخلف که مبادرت به توزیع شیرخشک خارج از زنجیره کرده و ۶ مورد که عرضه کننده بوتاکس غیرمجاز بودند، به مراجع قضایی عرضه شدند.1402/04/10
10:56:57
5.0 / 5
277
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد