چند سفارش برای مقابله با اضطراب یا افسردگی بعد از زایمان

چند سفارش برای مقابله با اضطراب یا افسردگی بعد از زایمان

سلامت باشی: «اضطراب مادر» یا «افسردگی مادر» همچون شایع ترین عوارض زایمان است که از هر پنج زن یک نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از هندوستان تایمز، این دو اختلال خُلقی که با بهداشت روان مادر مرتبط هستند بطور کلی غربالگری نشده و درمان نمی شوند و در صورت عدم درمان می توانند منجر به نتایج نامطلوب جدی برای مادر و حتی فرزند او شوند.
در ادامه به تعدادی از سفارش های درمانی رایج برای این اختلالات می پردازیم.
یک متخصص در اینباره می گوید: افسردگی و اضطراب به خودی خود از بین نمی روند اما با انجام برخی از روش ها، امید برای درمان آنها وجود دارد همچون اینکه:
- بحث در مورد مسائل و مشکلات با یک روانشناس یا مشاور می تواند راهکار هایی را برای مساعدت با کاهش و مدیریت افسردگی یا اضطراب در مادران به همراه داشته باشد.
- به مادرانی که گرفتار این اختلال هستند سفارش می شود با دیگر بانوانی که بتازگی مادر شده اند، ارتباط برقرار کنند.
- مشاور، بطور معمول از مادران می خواهد که برای خودشان وقت بگذارند.
- در زمان های فراغت کارهایی را که از انجام آنها لذت می برند مانند گوش دادن به موسیقی، خواندن کتاب یا تماشای یک فیلم مورد علاقه را انجام دهند.
- به بانوانی که تازه مادر شده اند سفارش می شود که واقع بین باشند. لازم نیست همه کارها را دقیق و کامل انجام دهند بلکه فقط کاری را که می توانند و فشار زیاد از حد بر آنها تحمیل نمی کند، انجام دهند و بقیه را رها کنند.
- متخصصان همین طور به مادران می گویند که برای مراقبت از نوزاد یا در انجام کارهای خانه از دیگران درخواست کمک کنند.
- به مادر سفارش می شود زمانی که کودک استراحت می کند، او نیز استراحت کند. خواب کافی به همان اندازه که برای کودک مهمست برای مادر نیز حیاتیست.
- همین طور به مادران گفته می شود که با خانواده و دوستان خود وقت بگذرانند.
- بعلاوه چندین دارو می توانند افسردگی و اضطراب را بطور موثر درمان کنند و برای زنان باردار، مادران شیرده و نوزادانشان بی خطر هستند. مشورت با یک پزشک می تواند در این حوزه کمک کننده باشد.
خانواده، جامعه و ارائه دهنده های مراقبت های بهداشتی اولیه، نقشی حیاتی در کمک به مادران برای عبور از این مرحله از اضطراب و افسردگی دارند و با ارائه کمک های مورد نیاز و جلوگیری از بدترین نتایج آن، این روند را متوقف می کنند.1402/02/25
10:47:24
5.0 / 5
297
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد