رییس سازمان غذا و دارو خبر داد

تامین اسپری های تنفسی از مسیر تولید و واردات

تامین اسپری های تنفسی از مسیر تولید و واردات

به گزارش سلامت باشی، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو با اعلان اینکه انواع اسپری هایی تنفسی ترکیبی در بازار موجود و قابل جایگزینی با اسپری های تک ماده موثره هستند، اظهار داشت: علاوه بر پیگیری تولید داخلی اسپری هایی تنفسی، واردات لازم تا رفع نیاز بازار در دستور کار است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر حیدر محمدی گفت: اسپری های تنفسی مانند سالبوتامول و فلوتیکازون جزو اسپری هایی هستند که یک ماده موثره در آنها به کار رفته است و برخی اسپری ها بمنظور افزایش اثربخشی، تلفیقی از ۲ ماده موثره هستند که طبق نظر پزشک معالج قابل جایگزینی با اسپری های موجود هستند.
وی ادامه داد: مشکل تامین تعدادی از اسپری های تنفسی مربوط به تامین گاز مخصوص مورد نیاز است که بمنظور تامین اسپری های تنفسی (سالبوتامول و فلوتیکازون) که حاوی تک ماده موثر هستند، رفع موانع تولید داخل درحال پیگیری بوده و بزودی بوسیله واردات نیز تامین خواهد شد.
رئیس سازمان غذا و دارو اشاره کرد: هیچ محدودیتی در تامین اسپری های ترکیبی وجود ندارد؛ این اسپری ها به وفور در داروخانه ها موجود است و قابلیت جایگزینی با سایر اسپری های دارای عملکرد مشابه را در صورت تایید پزشک معالج دارند.
محمدی در مورد تامین آنتی بیوتیک ها اظهار داشت: باوجود افزایش چند برابری مصرف این داروها طی ماه های اخیر، میزان تامین نیز چندین برابر ماه های گذشته سرعت پیدا کرده است و از سویی واردات سرم نیز همچنان در دستور کار قرار دارد تا تامین دارو تضمین شود.
منبع:

1401/10/26
11:19:02
5.0 / 5
301
تگها: پزشك , دارو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد