گزارش جدید محققان؛

افزایش نرخ خودکشی در آمریکا در سال ۲۰۲۱

افزایش نرخ خودکشی در آمریکا در سال ۲۰۲۱

سلامت باشی: برمبنای داده های اولیه مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده، نرخ خودکشی در ایالات متحده در سال 2021، بعد از دو سال کاهش، افزایش پیدا کرد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، بگفته پژوهشگران این مرکز، تعداد خودکشی ها در سال ۲۰۲۱ به ۴۷، ۶۴۶ رسیده است که از ۴۵۹۷۹ در سال ۲۰۲۰ بالا رفته است.
در نتیجه، برمبنای داده های انتشار یافته نرخ خودکشی در ایالات متحده به ۱۴ خودکشی به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ بالا رفته است درحالیکه این رقم در سال ۲۰۲۰، ۱۳.۵ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر بوده است.
«کالین کر»، مدیر اتحادیه اقدام ملی برای پیش گیری از خودکشی، اظهار داشت: «این افزایش مطمئناً نگران کننده است. این مسئله تقویت می کند که ما باید به سرمایه گذاری در پیش گیری از خودکشی و نگاهی جامع برای پیش گیری از خودکشی ادامه دهیم.»
نرخ خودکشی در ایالات متحده بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ ۳۰ درصد بالا رفته بود، پیش از این که در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کم شود.
به گفته کارشناسان، پاندمی کووید ۱۹ ممکنست به چند دلیل در افزایش خودکشی نقش داشته باشد.
کر اظهار داشت: «ما در طول پاندمی شاهد افزایش گزارش های پریشانی سلامت روان بوده ایم. هر زمانی که مردم بیشتر احساس ناراحتی روانی کنند، احتمال خودکشی نیز بیشتر می شود.»
محققان می گویند این نرخ همین طور می تواند درحال افزایش باشد برای اینکه قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی آگاهی عمومی را در مورد مسائل بهداشت روانی و خودکشی تجدید می کند.
مردان جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله با ۸ درصد افزایش در میزان خودکشی، بیشترین لطمه را دیدند. بر طبق این گزارش، این افزایش در میان مردان ۲۵ تا ۴۴ و ۶۵ تا ۷۵ سال نیز رخ داده است.
به طور کلی، افزایش تعداد خودکشی برای مردان ۴ درصد و برای زنان ۲ درصد بوده است، در صورتیکه میزان خودکشی برای مردان ۳ درصد و برای زنان ۲ درصد بالا رفته است.
کر اظهار داشت: «مردان به طور معمول نسبت به زنان نرخ خودکشی بالاتری دارند برای اینکه به وسایل کشنده دسترسی بیشتری دارند.»


منبع:

1401/07/10
11:17:48
5.0 / 5
340
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد