آمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۶۲۰ میلیون نفر گذشت

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۶۲۰ میلیون نفر گذشت

سلامت باشی: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 620 میلیون و 44 هزار و 272 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 539 هزار و 960 بیمار کووید 19 نیز تأیید شده است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۸ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۱ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۷، ۸۹۵، ۸۶۰ ۱، ۰۸۱، ۷۰۸ ۲ هند ۴۴، ۵۶۸، ۱۱۴ ۵۲۸، ۵۱۰ ۳ فرانسه ۳۵، ۱۲۵، ۶۸۱ ۱۵۴، ۸۸۷ ۴ برزیل ۳۴، ۶۷۳، ۲۲۱ ۶۸۵، ۸۳۷ ۵ آلمان ۳۲، ۹۵۲، ۰۵۰ ۱۴۹، ۴۵۸ ۶ کره جنوبی ۲۴، ۶۲۰، ۱۲۸ ۲۸، ۲۱۳ ۷ انگلیس ۲۳، ۶۲۱، ۹۵۲ ۱۸۹، ۹۱۹ ۸ ایتالیا ۲۲، ۲۸۴، ۸۱۲ ۱۷۶، ۸۶۷ ۹ ژاپن ۲۱، ۰۲۳، ۸۱۴ ۴۴، ۳۳۱ ۱۰ روسیه ۲۰، ۷۴۶، ۱۶۳ ۳۸۶، ۶۶۲ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۶ هزار و ۶۷۳ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۳۸۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/07/03
23:42:00
5.0 / 5
321
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد