در دیدار وزیر بهداشت ایران و رئیس جمهور عراق مطرح شد؛

تاکید ایران و عراق بر فعال سازی توافقنامه های مبارزه با بیماری ها

تاکید ایران و عراق بر فعال سازی توافقنامه های مبارزه با بیماری ها

به گزارش سلامت باشی در دیدار وزیر بهداشت ایران و رئیس جمهور عراق، بر اهمیت تقویت روابط دو کشور در زمینه های مختلف و فعال سازی توافقنامه های بین طرفین در حوزه مقابله با بیماری ها تاکید گردید.


به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، رییس جمهور عراق و وزیر بهداشت ایران در ادامه دیدار خود، روابط مستحکم دو جانبه میان دو کشور همسایه و اهمیت آن برای دو ملت دوست در امتداد خدمت رسانی به هر دو کشور و کل منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند. در این دیدار همچنین، بر اهمیت ادامه تقویت روابط عراق و ایران در حوزه های مختلف، تبادل تجربیات، فعال سازی تفاهم نامه ها و توافقنامه های منعقده میان دو کشور و همکاری در زمینه بهداشت و مقابله با بیماریها و اپیدمی ها تاکید شد.

در ادامه، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان، بر پشتیبانی جمهوری اسلامی از امنیت و ثبات عراق و تمایل به گسترش چشم اندازهای همکاری دو جانبه بین دو کشور در امتداد تامین منافع دو ملت دوست اصرار کرد.

عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر رسمی خود به عراق، با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور نیز ملاقات و گفتگو کرده و در جریان این دیدار هم، روابط میان دو کشور و اهمیت تقویت همکاری دوجانبه در حوزه های مهم خصوصاً پزشکی و بهداشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الکاظمی در دیدار با عین اللهی، بر عمق پیوندهای تاریخی و اجتماعی مستحکم میان عراق و ایران بعنوان دو همسایه و لزوم تلاش برای بسط چشم اندازهای همکاری مشترک در امتداد خدمت رسانی به ملت های دوست دو کشور، اصرار کرد.

عین اللهی نیز در دیدار با مصطفی الکاظمی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با عراق در حوزه های پزشکی و بهداشتی و تبادل تجربیات میان دو کشور در زمینه بهداشت را اعلام نمود.

1401/03/15
12:43:57
5.0 / 5
679
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد