زالی مطرح كرد؛

بیماری هایی که تهرانی ها را تهدید می کند

بیماری هایی که تهرانی ها را تهدید می کند

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: مطالعات در تهران نشان میدهد که چاقی و اضافه وزن، چربی خون، بیماریهای قلبی عروقی، دیابت و دیابت پنهان رو به افزایش است.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، علیرضا زالی، با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع در هفته سلامت، اضافه کرد: خوشبختانه در وضعیت مطلوب کرونائی قرار داریم و شرایط مناسبی برای حضور مردم در عرصه های اجتماعی مهیا شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به آخرین مطالعات انجام شده در تهران، اظهار داشت: این تحقیقات نشان می دهد که بروز سندرم های متابولیک، چاقی و اضافه وزن، افزایش چربی خون، بیماریهای قلبی عروقی، دیابت و دیابت پنهان رو به افزایش است.
وی با تاکید بر ضرورت ترویج ورزش های همگانی اضافه کرد: طبیعتاً در این وضعیت ترویج ورزش های همگانی و استفاده بهینه از فضاهای کالبدی شهر در زمینه شهروندی بعنوان یک ضرورت اجتماعی مطرح است و بر سلامت جسم و روان شهروندان تأثیر بسیار مثبتی دارد.
زالی، راهپیمایی همگانی با حضور شهروندان تهرانی را گامی مؤثر در امتداد ترویج ورزش های همگانی عنوان نمود و تصریح کرد: توجه بیشتر به ورزش های همگانی را یکی از راهبردهای خودمراقبتی برشمرد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد: یکی از اهداف مهم برای رسیدن به جامعه سالم، ترویج و توسعه ورزش های همگانی در کنار توسعه ورزش های قهرمانی است.

1401/02/24
13:41:07
5.0 / 5
792
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد