محققان انگلیسی می گویند؛

ارتباط کم خوری در اوایل زندگی با قدرت باروری بهتر در سنین بالاتر

ارتباط کم خوری در اوایل زندگی با قدرت باروری بهتر در سنین بالاتر

سلامت باشی: تحقیقات جدید نشان میدهد که چگونه تغییر از یک رژیم غذایی محدود به خوردن هر اندازه غذایی که دوست دارید می تواند برای تولیدمثل در سنین بالاتر مفید باشد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه ایست آنجلیا انگلیس عادات غذا خوردن و جفت گیری مگس میوه را مورد مطالعه قرار دادند. آنها دریافتند مگس هایی که از رژیم غذایی محدود به غذای نامحدود تغییر رویه دادند، آغاز به جفت گیری و تولیدمثل بیشتری کردند.
آنها دریافتند پشه های ماده ای که در طول زندگی خود غذای کمتری مصرف می کردند، عمر طولانی تری داشتند، با این وجود آنها به خوبی همتایان خود که تغذیه بهتری داشتند، تولیدمثل نمی کردند.
اما آنهایی که از رژیم غذایی محدود به رژیم غذایی نامحدود روی آوردند، آغاز به جفت گیری و تولیدمثل بیشتری کردند. این مگس ها سه برابر بیشتر از مگس هایی که با رژیم غذایی محدود نگهداری می شدند، تولیدمثل کردند.
دکتر «زاهدا سلطانووا»، محقق ارشد مطالعه، اظهار داشت: «محدودیت رژیم غذایی با عمر طولانی تر و سلامت بهتر در خیلی از موجودات همچون انسان مرتبط می باشد.»
این تیم تأثیر محدودیت های غذایی در اوایل زندگی را بر بقا، رفتار جفت گیری و تولیدمثل در مگس های میوه بررسی کردند.
در حالی که به تعدادی از آنها غذای کافی داده شد، برخی دیگر تحت رژیم غذایی محدودی قرار گرفتند که فقط ۴۰ درصد از مخمر مصرف معمول آنها را داشت.
گروه سوم در اوایل زندگی تحت یک رژیم غذایی محدود قرار گرفتند و به دنبال آن به آنها اجازه داده شد تا هر اندازه که دوست دارند غذا بخورند.
دکتر سلطانووا اظهار داشت: «محدودیت غذایی بطور کلی با سلامتی بهتر و کاهش تولید مثل هم راه است.»
وی در ادامه اضافه کرد: «با این حال، زمانی که مگس های ما از رژیم غذایی محدود به رژیم غذایی معمولی تغییر وضعیت دادند، آغاز به جفت گیری و تولیدمثل بیشتر کردند، در صورتیکه بقای آنها شبیه به ماده هایی شد که کامل تغذیه شده بودند.»
این نتایج در مگس های میوه نشان میدهد که ماده ها زمانی که غذای کمی می خورند تولیدمثل کمی می کنند، اما سلامت باروری خودرا حفظ می کنند و زمانی که در اواخر عمر غذای نامحدودی می خورند، بلافاصله آغاز به تولیدمثل بیشتر می کنند.

1400/09/08
10:37:45
5.0 / 5
1074
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد