استقرار سامانه های شهروند از برنامه های سال ۱۴۰۰ بیمه سلامت استان بوشهر

استقرار سامانه های شهروند از برنامه های سال ۱۴۰۰ بیمه سلامت استان بوشهر

به گزارش سلامت باشی بوشهر مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر عنوان کرد: از دیگر برنامه های سال 1400 استقرار سامانه های شهروند است که هر بیمه شده می تواند با مراجعه به سایت مشخص شده سوابق بیمه خودرا چک کند و یا طرح شکایت نماید.


پرویز رمضانی در نشست با خبرنگاران عنوان کرد: در مجموع ۴۱۹ موسسه تشخیصی درمانی در استان بوشهر طرف قرار داد بیمه سلامت است که خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد از موسسات تشخیصی و درمانی موجود در سطح استان با ما قرارداد دارند.
این مسئول در ارتباط با برنامه های اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: ما امسال بحث تکمیل و تداوم برنامه نسخه نویسی الکترونیکی را داریم که از دو طریق عقد قرارداد با تمام پزشکان و ایجاد دسترسی برای پزشکان غیر طرف قرار داد انجام می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار نمود: برنامه مهم دیگر، کاهش کاربرد و حذف دفترچه کاغذی است که در سطح استان حدود ۷۰ هزار نفر در قالب این صندوق تحت پوشش هستند و از شروع اردیبهشت ماه چاپ این دفترچه را متوقف کردیم، بدین سبب بیمه شدگان برای مراجعه به موسسات تشخیصی درمانی می توانند خدمات را بصورت الکترونیک دریافت نمایند و بهر دلیلی که امکان تجویز نسخه الکترونیکی وجود نداشته باشد، با درج کد ملی بر روی سربرگ نسخه، این خدمات در داروخانه ها بصورت بیمه ای برای بیمه شدگان ارائه می شود.
وی افزود: از دیگر برنامه های سال ۱۴۰۰ استقرار سامانه های شهروند است که هر بیمه شده می تواند با مراجعه به سایت eservices.ihio.gov.ir سوابق بیمه خودرا چک کرده و بوسیله سامانه رسیدگی به شکایت به آدرس shekayat.ihio.gov.ir طرح شکایت نماید و موارد مشابه را از همین طریق پیگیری کنند.

رمضانی اضافه کرد: ما به موسسات تشخیصی درمانی وعده داده بودیم در صورتیکه نسخه الکترونیک تجویز کنند و خدماتشان به شکل الکترونیک باشد، در آخر هر ماه مطالباتشان را پرداخت می نماییم و خوشبختانه دراین زمینه همکاریهای لازم انجام شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر تصریح کرد: مورد مهمی که قبلا مطرح شده، بحث خرید دارو بود که بیمه شدگان ما در صورت مراجعه به داروخانه ها، اگر دارویی نیاز به تشکیل پرونده یا تحلیل داشت، باید به ادارات ما مراجعه میکرد و این یک مشکل بود اما هم اکنون یک گروه تایید دارو بصورت غیر حضوری یا مجازی طراحی شده و خوشبختانه بصورت ۲۴ ساعته در اختیار داروخانه ها است.
وی توضیح داد: اگر بیمه شده ای مراجعه کند و نسخه او مشکلی داشته باشد، بلافاصله داروخانه در این گروه اعلام می کند و همکاران ما در این گروه رسیدگی می کنند.

به گفته مدیر کل بیمه سلامت استان بوشهر در مجموع ۴۹۳ هزار و ۱۴۸ نفر جمعیت بیمه شدگان بوشهری است که از این تعداد ۷۸ هزار و ۳۴۷ نفر از تحت پوشش بیمه سلامت و مابقی بیمه شدگان صندوق های روستایی، کارکنان دولت، ایرانیان و سایر اقشار هستند.
منبع:

1400/03/05
11:23:34
5.0 / 5
1288
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد