معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تبریز خبر داد

تزریق واكسن كرونا به پیرترین مرد كشور در آذربایجان شرقی

تزریق واكسن كرونا به پیرترین مرد كشور در آذربایجان شرقی

به گزارش سلامت باشی آذربایجان شرقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: در روز گذشته واکسن کرونا به مردی که بر مبنای شناسنامه و کارت ملی ۱۳۴ سال سن داشته و پیرترین فرد ایران و بنابر بررسی ها احیانا پیرترین فرد جهان است، تزریق شد.


عباسعلی درستی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: واکسن کرونا در خانه بهداشت عمارت در شهرستان خداآفرین به این مرد که از ۲۰ سالگی در روستای شاه حیدر سکونت داشته و دارای سه فرزند پسرو چهار فرزند دختر است، انجام شد.
وی افزود: این مرد به همراه فرزند پسر ۶۲ ساله اش معیشت دارد.
وی اظهار داشت: این مرد ۱۳۴ ساله با وجود سن بالا قادر به حرکت و گشت و گذر بوده و از نظر عقلانیت لغزشی نداشته و مشکل خاصی ندارد، حتی حاضر به انجام کارهای دامداری و کشاورزی است.


درستی در ادامه با بیان اینکه تمامی افراد بالای ۸۰ سال را در دورترین روستاهای استان هم واکسینه می نماییم، اظهار داشت: تا هفته گذشته، بالای ۸۰ درصد از جمعیت بالای ۸۰ ساله استان واکسن کرونا دریافت کرده اند اما حالا تعداد کمی از این افراد جهت واکسیناسیون به مراکز بهداشت رجوع می کنند.
وی اضافه کرد: به علت رجوع اندک جمعیت بالای ۸۰ سال استان، قبل از اعلام واکسیناسیون کشوری جمعیت بین ۷۵ تا ۸۰، مبادرت به آغاز واکسیناسیون این گروه کردیم و تا روز گذشته هم ۵۱ درصد از این افراد واکسینه شده اند.
وی در خاتمه با بیان اینکه واکسیناسیون جمعیت ۷۰ الی ۷۵ ساله استان در ایام آتی آغاز خواهد شد، اضافه کرد: در مجموع تابحال بالغ بر حدود ۱۴۰ هزار نفر معادل چهار الی ۳.۵ درصد از جمعیت کل استان واکسینه شده اند.
منبع:

1400/02/27
09:57:25
5.0 / 5
1131
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد