مدیرعامل سازمان انتقال خون مطرح كرد؛

تفاوت شرایط اهدای خون در دوران كرونا

تفاوت شرایط اهدای خون در دوران كرونا

به گزارش سلامت باشی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، شرایط اهدای خون در دوران کرونا را متفاوت دانست و اظهار داشت: احتیاج به خون در مراکز درمانی، یک نیاز همیشگی است.


پیمان عشقی، در گفتگو با خبرنگار مهر، خون را فاقد جایگزین در علم پزشکی دانست و اظهار داشت: تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی تنها با همدلی مردم و فعالیت شبانه روزی مراکز انتقال خون در این شرایط سخت و با رعایت تمام نکات بهداشتی امکان پذیر است. وی ادامه داد: استانداردهای انتقال خون را در بالاترین سطح نگه داشتیم و امروز نتایج درخشان ما در تأمین خون سالم و کافی نتیجه رعایت استانداردهای هم سطح با کشورهای پیشرفته در جهان است. عشقی با عنوان این مطلب که شرایط اهدای خون در دوران کرونا با بحران هایی همچون سیل و زلزله متفاوت می باشد، افزود: ما موظف به رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستیم و مجبوریم برخی از تخت ها را خالی نگه داریم تا فاصله رعایت شود و بهترین راه برای پیشگیری از تراکم جمعیت در مراکز اهدای خون، استفاده از سامانه اینترنتی نوبت دهی است. وی ادامه داد: امیدوارم مردم هم با استفاده از نوبت دهی اینترنتی از اتلاف وقت و تراکم جمعیت در مراکز انتقال خون پرهیز کنند تا بتوانیم در شرایط مطلوب، به یاری و نجات بیماران کمک نماییم.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ضمن اشاره به اینکه در دهه اول ماه مبارک رمضان آمار اهدای خون نسبت به سال قبل افزایش داشته است، تصریح کرد: امیدواریم این شور همراهی مردم در ایام دیگر سال هم ادامه پیدا کند.
عشقی تصریح کرد: احتیاج به خون در مراکز درمانی، همیشگی و روزانه است و اهداکنندگان خون باید به صورت مستمر نسبت به انجام این کار نجات بخش همت کنند.


منبع:

1400/02/17
17:41:56
5.0 / 5
1317
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد