كرونا و روزهای طلایی برای شیادان جان؛

فروش نتیجه دلخواه تست كرونا!

فروش نتیجه دلخواه تست كرونا!

به گزارش سلامت باشی مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت در پاسخ به مباحثی در خصوص تخلفاتی نظیر فروش تست دلخواه کرونا و به ویژه تست منفی کووید19 برای مسافران از طرف برخی آزمایشگاه های خصوصی، اظهار داشت: متاسفانه گزارشاتی دراین زمینه به طور رسمی و غیر رسمی حتی بوسیله آزمایشگاه ها دریافت کرده ایم و دانشگاه ها به آنها رسیدگی کرده اند.


دکتر سیامک سمیعی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به سوالی در خصوص تخلفاتی نظیر فروش تست منفی کووید۱۹ از طرف برخی آزمایشگاه های خصوصی، اظهار داشت: بله متاسفانه ما هم گزارشاتی دراین زمینه به طور رسمی و غیر رسمی حتی بوسیله آزمایشگاه ها دریافت کرده ایم و دانشگاه ها به آنها رسیدگی کرده اند.
وی ادامه داد: در چنین مواردی معمولا افرادی خارج از آزمایشگاه و در مواردی داخل آن خاطی هستند و مدیریت آزمایشگاه ضمن اینکه باید گزارش موارد را به وزارت بهداشت و سایر مراجع ذیصلاح اعلام نماید، لازم است ارتباط فرد خاطی را قطع کرده و متعهد شود از وقوع مجدد این اتفاق جلگیری می کند.
مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت افزود: لیست آزمایشگاه های مجاز برای انجام آزمایش تشخیص مولکولی هر یک یا دو هفته در وب سایت معاونت بهداشت منتشر می شود و آزمایشگاه های متخلف (تخلف حقوقی، صنفی، تعرفه ای و... ) یا آزمایشگاه هایی که در آخرین مهارت آزمایی نتیجه لازم را کسب نکرده اند، در آن معرفی و فعالیت آنها تا رفع اشکال، تعلیق می شود و مجاز به انجام آزمایش نخواهند بود.
وی اضافه کرد: معمولا آزمایشگاه هایی که مسافران بین المللی را پذیرش می کنند، مجبور هستند علاوه بر استانداردهای وزارت بهداشت هر آنچه کشور مقصد و یا خطوط هوایی انتظار دارند را اجرا کنند. در این موارد نتیجه درست و بموقع از اهمیت زیادی برخوردارست برای اینکه بعنوان مثال به دنبال گزارش یک نتیجه مثبت غلط فرد نمی تواند به سفر برود و ممکنست امور و برنامه ریزی های خود و خانواده و محل کارش مختل شوند.
سمیعی همین طور درباب اولویت بندی تزریق واکسن کووید۱۹ برای شاغلان در آزمایشگاه های پزشکی، اظهار نمود: آزمایشگاهیان چه در بخش دولتی و چه خصوصی در لیست اولویت وزارت بهداشت قرار دارند و برای این منظور برنامه ریزی در بخش دولتی توسط معاونت های درمان و بهداشت انجام می شود.
وی در این زمینه اضافه کرد: معاونت درمان وزارت بهداشت برای تهیه لیست شاغلان آزمایشگاهی بخش خصوصی از ریاست محترم نظام پزشکی جمهوری اسلامی و انجمن های آزمایشگاهی کمک خواسته اند تا با امکانی که برای اعضای نظام پزشکی فراهم گشته است، مسئولین فنی آزمایشگاه های پزشکی، کارکنان آزمایشگاه های خصوصی بعنوان دستیاران مسئولین فنی در سامانه این سازمان ثبت نام شوند.
مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت اظهار داشت: از نظر آزمایشگاه مرجع سلامت، در پوشش واکسیناسیون، کارکنان آزمایشگاهی که با نمونه برداری تنفسی و بیماران و نمونه های پر ریسک آنها مستقیما سروکار دارند، کارکنان آزمایشگاه های تشخیص مولکولی کووید۱۹ و نیروهای خدماتی در اولویت و نیازمند واکسیناسیون فوری هستند.1400/02/04
11:38:28
5.0 / 5
1151
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد