سرپرست جهاد دانشگاهی استان مركزی خبر داد؛

افتتاح اولین آزمایشگاه ژنتیك استان مركزی در اراك

افتتاح اولین آزمایشگاه ژنتیك استان مركزی در اراك

سرپرست جهاد دانشگاهی استان مرکزی اظهار داشت: اولین آزمایشگاه ژنتیک استان مرکزی بمنظور ارائه خدمات تخصصی نوین در این عرصه بصورت مجازی افتتاح شد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، علی رضا غفاری عصر یکشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از اولین آزمایشگاه ژنتیک استان مرکزی در اراک، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف این آزمایشگاه و تأخیر در راه اندازی آن اظهار نمود: نبود متخصص ژنتیک در استان مرکزی باعث شده بود تا راه اندازی آزمایشگاه تخصصی در این عرصه با تأخیر همراه باشد.
وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد نیاز ژنتیک استان مرکزی در تشخیص و پیش گیری از بیماریها و ژنتیک دوران جنینی و نارسایی های ژنتیکی موجب ناباروری می شود که اکنون موارد اشاره شده توسط این نمایشگاه تخصصی و مجهز قابل بررسی و شناسایی است.
وی همچون مزایای راه اندازی آزمایشگاه ژنتیک استان مرکزی، در اراک را در مجاورت مرکز ناباروری عنوان نمود و اضافه کرد: این مزیت می تواند همزمان و پوشش خدمات تخصصی به این بخش هم داشته باشد.
سرپرست جهاد دانشگاهی استان مرکزی، اظهار داشت: آزمایشگاه ژنتیک جهاد دانشگاهی دارای بخش های تخصصی شامل سیتورنتیک و ملکورلار است که با بهره برداری از تجهیزات به روز ژنتیک و کادر فنی مجرب از آزمایشگاه های شاخص در بخش ژنتیک بشمار می رود و خدمات ارائه نماید.
به گفته غفاری ۵۰ میلیارد ریال در گام اول راه اندازی آزمایشگاه هزینه شده است و برای گام دوم نیز ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

1400/01/29
21:12:07
5.0 / 5
1155
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد