در گفت وگو با سلامت باشی اعلام شد

شیب تند افزایش بیماران كرونا در بیمارستان ها

شیب تند افزایش بیماران كرونا در بیمارستان ها

به گزارش سلامت باشی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلان اینکه شیب افزایش بیماران مبتلا به کووید-19 در بیمارستان ها نسبت به پیک سوم بسیار تند شده است، اظهار داشت: حالا اعمال جراحی الکتیو هم متوقف شده و تخت های بخش های دیگر را به کرونا داده و بخش های جدید برای کووید اختصاص می دهیم.دکتر فرشاد علامه در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه با افزایش تعداد بیماران در زمینه تخت های بستری برای بیماران مبتلا به کرونا مشکلاتی وجود دارد، اظهار داشت: تا روز گذشته در مجموع بیمارستان های دولتی و خصوصی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیش از ۹۲۵ بیمار بستری بودند. شیب افزایش بیماران نیز بسیار تند است و از شیب افزایشی در پیک سوم بیماری هم بیشتر است. بطوریکه یکی دو روز قبل رکورد میزان بستری در روز در بیمارستان های ما شکست.

وی اضافه کرد: در خیز چهارم، نسبت به پیک سوم تعداد بیماری که در یک روز در کل بیمارستان های ما بستری می شد، چند روز پیش به بیشترین حد خود رسید که این نشان میدهد که شیب افزایشی بیماری بسیار تند است. مداوم تخت های بخش های دیگر را به بخش کرونا اضافه می نماییم. اعمال جراحی الکتیو هم تا اطلاع ثانوی متوقف شده و تخت های بخش های دیگر را به کرونا داده و بخش های جدید برای کووید اختصاص می دهیم. در تخت های آی سی یو هم همین روند برقرار است.

علامه با اعلان اینکه بیماران بدحال نیز بالا رفته است، اظهار داشت: تا روز گذشته ۲۸۰ بیمار در بخش های ویژه بستری بودند. در عین حال در میان بیماران بدحال از همه سنی است، اما معمولا در سنین بالا بیشتر است. در عین حال بنظر می رسد که سویه غالب ویروس انگلیسی باشد.

منبع:

1400/01/20
12:05:34
5.0 / 5
1037
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد