معاون كل وزارت بهداشت اعلام كرد

درخواست تعطیلی مشاغل در تهران

درخواست تعطیلی مشاغل در تهران

به گزارش سلامت باشی معاون کل وزارت بهداشت درباره اعمال محدودیتهای کرونایی در شهرهای قرمز توضیح داد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی اظهار داشت: در شهرهای قرمز فعالیتهای آموزشی و همینطور فعالیتهای اجتماعی شامل مذهبی و ملی تعطیلی کامل دارند. همینطور سفر با خودرو غیر بومی به شهرهای قرمز و خروج خودرو بومی از شهرهای قرمز ممنوع می باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه در شهرهای قرمز کارکنان در مشاغل ضروری تا یک دوم امکان حضور دارند، افزود: در مشاغل غیر ضروری هم فقط یک سوم کارکنان امکان حضور خواهند داشت.

حریرچی اظهار داشت: هر گونه تجمع بیشتر از ۱۵ نفر برای جلسات غیر قانونی می باشد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه کرد: ستاد کرونای استان تهران برای تهران محدودیت های بیشتری را خواهان شده است.
وی درباره تغییر رنگ بندی شهرها هم اظهار داشت: حضور ویروس جهش یافته و سرعت افزایش مبتلا شدن در شهر و همینطور میزان تست مثبت که در آن شهرستان انجام می شود همچون این عوامل می باشد که تمام این شرایط پیشگوی شرایط در آینده هستند.

او اضافه کرد: زمانی که رنگ بندی ها را فقط بر اساس بستری انجام می دهیم فاز سرپایی بیماری گذشته و به نیمه دوم درگیری اپیدمی در آن شهرستان رسیدیم.

حریرچی درباره احتمال تعطیلی ۱۰ روزه تهران اظهار داشت: هم اکنون در شهر تهران محدودیت ها و تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ اعمال می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه درخواست فعالیت مشاغل گروه یک در تهران را داده ایم، اضافه کرد: درخواست شده بقیه مشاغل در تعطیلی کامل باشند و حتما تصمیمی که مطابق با خرد جمعی و به نفع عموم مردم باشد در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه واکسن های وارداتی بلافاصله در چرخه توزیع قرار گرفتند و ۴ فاز برای واکسیناسیون در نظر گرفتیم، اظهار داشت: فاز اول برای کارکنان خط اول عرضه خدمت به بیماران کووید۱۹ که در معرض خطر بالای مبتلا شدن و انتقال هستند می باشد و همینطور افراد با ریسک بالای بستری و مرگ به علت کرونا شامل سالمندان نگهداری شده در مراکز سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی در مراکز نگهداری، جانبازان مستقر در مراکز نگهداری و جانبازان بالای ۵۰ درصد شیمیایی و پرسنل این مراکز می باشند. فاز اول شامل ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است.

حریرچی افزود: مرحله دوم شامل افراد مسن که به ترتیب از ۸۰ سال به بالا شروع و به صورت ۵ سال ۵ سال تا بالای ۶۵ سال را زیر پوشش قرار می دهد و همینطور افرادی که با بیماری و شرایط زمینه ای پرریسک هستند که بر مبنای آنالیز ریسک، افراد ۱۶ تا ۶۴ سال واکسینه خواهند شد.

معاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به اینکه فاز سوم واکسیناسیون شامل ۳ گروه می باشد، اظهار داشت: گروه اول افراد ساکن در مراکز جمعی مانند سربازخانه ها، زندان ها و کمپ های مهاجرین قانونی، کودکانی که در مراکز جمعی نگهداری می شوند و گروه دوم سایر پرسنل عرضه خدمات ضروری برای جامعه مانند نیروی انتظامی، کارکنان بانک ها، معلمان و غیره و گروه سوم افراد ۵۵ تا ۶۴ سال هستند که فاز سوم حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون نفر هستند.

وی ادامه داد: فاز چهارم واکسیناسیون شامل همه افراد جامعه است که بدون بیماری زمینه ای زیر ۵۵ سال سن دارند و این افراد بر مبنای اولویت سنی به ترتیب و مبتنی بر تولید واکسن داخلی انجام می شود.

حریرچی افزود: هم اکنون در فاز اول واکسیناسیون هستیم که گروهی از کارکنان خط اول عرضه خدمات به بیماران کووید۱۹ و تعدادی با ریسک بسیار بالای بستری و مرگ که غسال های فعال در آرامستان ها و برخی از پاکبان هایی که در معرض زباله های بیمارستانی و عفونی هستند واکسینه شدند ولی هنوز فاز اول به اتمام نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۹۰ هزار دوز واکسن توزیع رسمی و تزریق شده است و با واکسن های وارداتی که طی روز گذشته و امروز وارد کشور شده تعداد بیشتری که به طور عمده کارکنان خط اول عرضه خدمت به بیماران هستند زیر پوشش قرار خواهند گرفت.
معاون کل وزارت بهداشت اظهار داشت: بیشتر افراد واکسینه شده تابحال دوز اول را دریافت و حدود چند هزار نفری هم دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند.
منبع:

1400/01/17
16:24:16
5.0 / 5
1055
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد