مخبر اعلام كرد

ضرورت راه اندازی ۱۰ بیمارستان فوق تخصصی سیار در كشور

ضرورت راه اندازی ۱۰ بیمارستان فوق تخصصی سیار در كشور

به گزارش سلامت باشی رئیس ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: باتوجه به حادثه خیز بودن کشور نیازمند راه اندازی حداقل 10 بیمارستان فوق تخصصی سیار در کشور هستیم.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، محمد مخبر در مراسم رونمایی از بزرگترین بیمارستان ۹۹ تختخوابی سیار کشور که امروز برگزار شد، اظهار داشت: عمدتا این نوع بیمارستان ها در خارج از کشور وجود دارد و در ایران از یک سال پیش با توجه به این که با این مساله مواجه بودیم که به سبب وقوع حوادثی مانند سیل و زلزله کشور حادثه خیزی هستیم می طلبد امکانات وسیع، مجهز و به روزی را به صورت سیار در اختیار داشته باشیم تا در این نوع حوادث بتوانیم به سرعت به داد مردم برسیم.
وی اضافه کرد: طراحی بیمارستان ۹۹ تختخوابی سیار از سال پیش شروع شد و امروز این بیمارستان با همه امکانات تخصصی مانند اورژانس، آزمایشگاه، اتاق عمل، داروخانه، دستگاه های سونوگرافی، ماموگرافی و … افتتاح شد.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: همه امکانات و تجهیزات یک بیمارستان فوق تخصصی در این بیمارستان فراهم گشته است و در وضعیت عادی همه این امکانات برای ارائه خدمت به مناطق محروم فرستاده می شود و در هنگامی که حادثه رخ داد نیز به سرعت در آن مناطق حضور پیدا کرده و خدمات درمانی لازم را ارائه می دهند.
مخبر اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات خوبی که انجام شده این است که این بیمارستان سیار به تله مدیسین وصل شده و از همین جا می توانند از امکانات فوق تخصصی در بیمارستان های دیگر بهره برده و یا از آنها مشورت بگیرند که این اتفاق خوبی است و امیدواریم این بیمارستان های سیار فوق تخصصی در کشور توسعه پیدا کند.
وی اظهار داشت: حداقل به ۱۰ بیمارستان باتوجه به ظرفیت کشور برای ارائه خدمات درمانی در مواقع حادثه و بحران نیاز داریم.
مخبر در مورد تولید واکسن کووایران برکت، گفت: اظهار داشت: فاز یک واکسن با تمام حدس هایی که می زدیم متفاوت شد و انتظاری که داشتیم فوق تصور ما بود. ایمن ترین و کم عارضه ترین واکسن در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه فاز یک مطالعات با بالاترین استانداردها از طرف وزارت بهداشت تأیید شد اظهار داشت: طی هفته جاری مطالعات بالینی فاز دو و احیاناً فاز ۳ آغاز می شود.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام با تاکید بر اینکه اواسط اردیبهشت و حداکثر خرداد ماه ۱۴۰۰ واکسیناسیون عمومی شروع می شود اضافه کرد: امکانات تولید انبوه فراهم شده و ظرف ۲ تا ۲.۵ ماه آتی دیگر دغدغه تولید انبوه نخواهیم داشت.
وی در مورد رزمایش همدلی و احسان نیز اظهار داشت: این رزمایش از زمانی که رهبری دستور دادند شکل گرفت و تقریباً هر ۴۵ روز یکبار یک میلیون بسته معیشتی را با ارزش ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان توزیع کردیم که امروز پنجمین رزمایش ها است.
به گفته وی، امروز هم یک میلیون بسته معیشتی توزیع خواهد شد. علاوه بر این ۱۰ هزار دست لباس که به صورت اینترنتی توسط بچه ها انتخاب شده در مناطق محروم در اختیارشان قرار می گیرد.
مخبر همین طور به سوءتغذیه مادران حامله و اطفال در مناطق محروم اشاره نمود و اظهار داشت: مکملی در این خصوص تولید شده که با سازمان غذا و دارو هم هماهنگی های لازم انجام شده است بطوریکه ۱۰ هزار مادر حامله بعنوان نمونه تحت پوشش این مکمل ها قرار می گیرند.


منبع:

1399/12/19
15:05:32
0.0 / 5
1253
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد