محققان توصیه می كنند؛

راه های پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا

راه های پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا

سلامت باشی: با وجود گسترش انواع مسری تر کروناویروس، خطر مبتلاشدن به کووید 19 درحال بالا رفتن است، اما می توانید برای ایمن ماندن اقدامات لازم را انجام دهید.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از اِوری دی هلث، در سالی که بیماری کووید ۱۹ به زندگی ما راه پیدا کرد، ما ماسک زدیم، در خانه ماندیم و سرگرمی هایمان را تا حد زیادی متوقف کردیم. اما با گذشت زمان، خیلی از افراد از رعایت دقیق پروتکل های پیش گیری از ویروس کرونا که توسط مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریها سفارش می شود، سر باز زدند.
اکنون با شروع انتشار انواع جدید و مسری تر کروناویروس در بریتانیا، جنوب آفریقا و برزیل، کارشناسان تاکید می کنند که همه ما باردیگر باید رعایت این پروتکل ها را جدی بگیریم و همین طور اقدامات بیشتری را برای ایمن سازی خود و عزیزانمان انجام دهیم.
۱- از ماسک استفاده نمائید
محققان همچنان استفاده از ماسک را در هر زمانی که دیگران در کنارتان هستند سفارش می کنند. این واقعیت حتی بعد از تزریق واکسن نیز صادق است، برای اینکه هنوز معلوم نیست که اگر خود فرد واکسینه شده، بیمار نمی گردد، آیا احتمال انتقال بیماری به دیگران را هم ندارد.
۲- از ماسک به درستی استفاده نمائید
لازم است که ماسک خودرا به درستی استفاده کنید. باید کاملاً در اطراف صورت قرار بگیرد و با اهمیت تر از همه، دهان و بینی را کاملاً بپوشاند. استفاده از هر ماسکی که حداقل دارای دو لایه محافظتی باشد ارجحیت دارد. بهتر است در قسمت بینی ماسک، فلزی برای سفت کردن آن بر روی بینی وجود داشته باشد.
۳- تا حد امکان از دو ماسک استفاده کنید
اگرچه این سفارش رسمی نیست، اما استفاده از دو ماسک، یکی بر روی دیگری، از طرف متخصصان بیماریهای عفونی بعنوان یک ایده خوب سفارش می شود.
از آنجایی که هر ماسک در اطراف صورت شکاف های ایجاد می کند، دو ماسک زدن بر روی هم می تواند مهر و موم بهتری در اطراف بینی و دهان بوجود آورد.
محققان استفاده از ماسک پارچه ای در زیر و استفاده از ماسک جراحی را بر روی آن سفارش می کنند.
۴- معاشرت های اجتماعی را در داخل منزل انجام ندهید
ثابت شده است که بودن در بیرون از منزل با اشخاص دیگر از معاشرت در خانه ایمن تر است بااینکه باید فاصله گذاری اجتماعی به اندازه ۲ متر و در صورت عدم امکان، استفاده از ماسک رعایت شود.
معاشرت های داخل خانه، چه نوشیدن یک قهوه با یک دوست، شرکت در یک مهمانی شام کوچک در خانه کسی یا پیوستن به گروهی از دوستان در یک رستوران، بسیار خطرناک می باشد.
۵- از رفتن به سالن های آرایش و پاساژگردی اجتناب نمائید
افرادی که هنوز کارهای کاملاً اختیاری مانند کوتاه کردن مو، انجام ناخن کاری یا ماساژ دادن، یا حتی پاساژگردی انجام می دهند، خود و دیگران را بیشتر در معرض خطر قرار می دهند. پژوهشگران حتی سفارش می کنند تا اختتام پاندمی نباید به آرایشگاه ها رفت و بر انجام خریدهای آنلاین تاحد امکان تاکید دارند.
۶- معاشرت ها در فضای باز باشد
ایمن ترین شیوه معاشرت با افراد در فضای باز با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است که البته بهتر است جمع افراد از سه نفر تجاوز ننماید. حتی پژوهشگران رفتن به رستوران های سرباز را سفارش نمی کنند.


منبع:

1399/11/23
12:54:27
0.0 / 5
1102
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد