همه گیری كووید-۱۹ و افزایش قیمت مواد غذایی، عامل بحران گرسنگی در آسیا

همه گیری كووید-۱۹ و افزایش قیمت مواد غذایی، عامل بحران گرسنگی در آسیا

سلامت باشی: سازمان ملل اعلام نمود: همه گیری کووید-19 و افزایش قیمت مواد غذایی سبب میشود خیلی از مردم در کشورهای آسیایی با بحران گرسنگی روبرو شوند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، آژانس های سازمان ملل هشدار دادند که بیش از ۳۵۰ میلیون نفر در منطقه آسیا-اقیانوسیه گرسنه هستند برای اینکه کروناویروس به مشاغل خسارت وارد کرده و قیمت مواد غذایی را افزایش داده است.
در گزارش چهار آژانس سازمان ملل آمده است: همه گیری کووید-۱۹ باعث شده ۱.۹ میلیارد نفر توان تامین هزینه رژیم غذایی سالم را نداشته باشند. این گزارش به دنبال نتایج بررسی دیگری آمده است که پیش بینی کرده در بدترین حالت ممکنست ۸۲۸ میلیون نفر به سبب شیوع کروناویروس گرفتار بحران گرسنگی حاد شوند.
آخرین برآوردها حاکی از آنست که نزدیک به ۶۸۸ میلیون نفر در سطح جهان گرفتار سوء تغذیه هستند که بیش از نیمی از آنان در آسیا زندگی می کنند. بیشترین میزان به کشورهای جنوب آسیا مانند افغانستان مربوط است که از هر ۱۰ نفر چهار نفر گرفتار سوء تغذیه هستند.
این گزارش بیشتر برمبنای اطلاعات موجود در سال ۲۰۱۹ و قبل از شروع همه گیری است اما تخمین زده شده که ۱۴۰ میلیون نفر دیگر به سبب شیوع کروناویروس و قرنطینه در سال ۲۰۲۰ گرفتار فقر شدید شده اند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از ژاپن تودی، از بین رفتن فرصتهای شغلی ناشی از همه گیری بیماری مانع از آن شده که خانواده ها در خیلی از کشورها از درآمد کافی برای خرید مواد غذایی برخوردار باشند. این وضعیت را می توان در صف های طولانی که در بانکهای مواد غذایی حتی در ایالات متحده تشکیل می شود، مشاهده کرد.1399/11/01
23:21:58
0.0 / 5
1413
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد