در گفت وگو با سلامت باشی اعلام شد

بزرگ ترین آزمون استخدامی تاریخ وزارت بهداشت بهمن ماه

بزرگ ترین آزمون استخدامی تاریخ وزارت بهداشت بهمن ماه

به گزارش سلامت باشی معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت اظهار داشت: برگزاری بزرگ ترین آزمون استخدامی تاریخ وزارت بهداشت برای جذب و بکارگیری ۳۸هزار و ۹۵۲ نیروی انسانی جدید، نشان دهنده همکاری و همدلی با حوزه سلامت کشور است.


دکتر سیدکامل تقوی نژاد در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه برگزاری بزرگ ترین آزمون استخدامی تاریخ وزارت بهداشت برای جذب و بکارگیری ۳۸هزار و ۹۵۲ نیروی انسانی جدید، نشان دهنده همکاری و همدلی با حوزه سلامت کشور است، اظهار داشت: این دستاوردهای مهم در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهوری در خصوص تأمین نیروی انسانی و تقویت مالی وزارت بهداشت انجام شده است که بخش عمده ای از مشکلات این حوزه تخصصی، که می توانست خللی در خدمت رسانی در این روزهای مبارزه با بیماری کرونا، ایجاد نماید را رفع کرده است.
وی تصریح کرد: در دوسال اخیر، با تلاشهای بی وقفه وزیر بهداشت، در کنار همراهی و همکاری خیلی خوب سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی، موفق شدیم بالغ بر ۵۲ هزار مجوز استخدامی جدید برای حوزه سلامت کشور دریافت کنیم؛ این در شرایطی است که مجموع مجوزهای صادره از سال ۱۳۹۲ تا انتهای سال ۱۳۹۷ در مجموع ۳۵ هزار و ۴۲۲ مجوز، بوده است.
تقوی نژاد اظهار نمود: ترکیب دیدگاه های ستادی و محیطی در تقسیم بندی مجوزهای اعلام شده، سبب شد رضایت عمومی در دانشگاه ها و وزارت بهداشت ایجاد و بر مبنای نیازها و شاخص ها اقدام لازم صورت گیرد، بگونه ای که همکارانم در معاونت های توسعه کشور در ۴۸ ساعت گذشته به صورت مرتب و با انگیزه کافی در ثبت اطلاعات درخواستی برای انتشار آزمون، نهایت ازخودگذشتگی و همراهی را نشان دادند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به همین دلیل، آزمون بهمن سالجاری شمولیت قابل توجهی در حوزه تأمین نیروی انسانی دارد، بگونه ای که برای بیمارستان های تازه تاسیس و فعال بالغ بر ۱۵ هزار نیروی انسانی، مراکز بهداشتی برای نخستین بار بالغ بر ۸هزار نیرو، اورژانس ۱۱۵ تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ نیرو و سازمان غذا و دارو، ستاد دانشگاه های علوم پزشکی و انتقال خون هم بخش دیگری از مجوزهای این آزمون را شامل شوند.
تقوی نژاد در انتها به ایسنا اظهار داشت: در این آزمون همینطور خدمات مدافعان سلامت هم در نظر گرفته شده است و برای این عزیزان امتیازهایی لحاظ شده که اطلاع رسانی خواهد شد. ضمن اینکه همچنان در تلاش هستیم مبحث تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی وزارت بهداشت را از راه راهکارهای قانونی به سرانجام برسانیم.
منبع:

1399/10/22
13:27:48
0.0 / 5
1433
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد