انجمن قلب آمریكا اعلام می كند؛

خوب خوابیدن به كاهش ریسك نارسایی قلبی كمك می نماید

خوب خوابیدن به كاهش ریسك نارسایی قلبی كمك می نماید

سلامت باشی: بگفته پژوهشگران، عادات خوب خوابیدن با ریسك كمتر نارسایی قلبی مرتبط می باشد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر، بزرگسالانی که سالم ترین الگوی خواب را دارند یعنی سحرخیز هستند، ۷ تا ۸ ساعت در روز می خوابند و بی خوابی مداوم ندارند، خروپف نمی کنند یا در طول روز خواب آلودگی بیش ازحد ندارند، در مقایسه با افراد با الگوی خواب نادرست ۴۲ درصد کمتر در معرض خطر مبتلاشدن به نارسایی قلبی هستند.
نارسایی قلبی بر بیش از ۲۶ میلیون نفر تأثیر داشته و شواهد موجود نشان میدهد که مشکلات خواب ممکنست در بروز نارسایی قلبی نقش داشته باشند.
این مطالعه شامل بررسی داده های قلبی مربوط به ۴۰۸، ۸۰۲ شرکت کننده بریتانیایی در رده سنی ۳۷ تا ۷۳ سال بود. این افراد به طورمیانگین ۱۰ سال تحت نظر بودند.
رفتار خواب شرکت کنندگان بوسیله پرسشنامه های آنلاین جع آوری شد.
«لو کی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیواورلئان، در این زمینه می گوید: «یافته های ما بر اهمیت بهبود الگوی کلی خواب در جهت پیش گیری از نارسایی قلبی تاکید دارد.»
محققان به طورمجزا دریافتند خطر نارسایی قلبی در افراد سحرخیز ۸ درصد، در افرادی که روزانه ۷ تا ۸ ساعت می خوابند ۱۲ درصد، در افرادی که گرفتار بیخوابی مداوم نیستند ۱۷ درصد و در افرادی که خواب آلودگی روزانه نداشتند ۳۴ درصد کمتر بود.


منبع:

1399/09/04
11:55:20
5.0 / 5
1269
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد