زالی عنوان كرد

چهره متفاوت شهر در ایام آتی با اجرای برنامه های بازدارنده كرونا با همكاری پلیس

چهره متفاوت شهر در ایام آتی با اجرای برنامه های بازدارنده كرونا با همكاری پلیس

به گزارش سلامت باشی فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلانشهر تهران با اعلان اینكه در ایام آتی با همكاری پلیس در اجرای برنامه های بازدارنده، شهر چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت، اظهار داشت: اپیدمی ها چهره خشن و بی رحمی دارند و به هیچ مساله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توجه نمی كنند، بدین جهت باتوجه به چهره خشن این دشمن باید از اقتدار نیروی انتظامی بهره لازم در مبارزه با این ویروس گرفته شود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که در ستاد فرماندهی انتظامی استان تهران برگزار شد، با اعلان اینکه امنیت ستودنی و افتخار آمیز امروز کشور، از نقطه صفر مرزی تا قلب پایتخت، رهین تلاش شبانه روزی فرزندان این سرزمین است که در کسوت نیروی انتظامی خدمت می کنند، اظهار داشت: نیروی انتظامی پیش از اینکه یک نیروی نظامی باشد، یک نظام اجتماعی است و امروز رابطه الفت آمیز و مهرورزانه نیروی انتظامی با آحاد شهروندی مثال زدنی است.
وی ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی، با اعلان اینکه معمولا در سراسر کشورها، با شنیدن نام پلیس یک چهره خشن در اذهان عمومی متبادر می شود، شنیدن نام پلیس در اذهان مردم ایران را یادآور چهره ای مهرورز عنوان نمود.
دکتر زالی با اعلان اینکه دستیابی به چنین سطحی از سرمایه اجتماعی در میان مردم ستودنی است، نیروی انتظامی را کانونی اطمینان بخش و امنیت بخش در آحاد اجتماعی توصیف کرد.
وی نقش اعتماد عمومی و مردمی بودن این نهاد را در اقتدار نیروی انتظامی موثر خواند و برخورداری از چنین جایگاهی را به نیروی انتظامی تبریک گفت.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اهمیت انکار ناشدنی مسئله کرونا در وضعیت فعلی کشور، توفیق حکمرانی را در گروی نحوه مدیریت بیماری کرونا دانست.
دکتر زالی با اعلان اینکه امروزه در دنیا نوع رویکرد نسبت به مدیریت بیماری کرونا بعنوان یکی از فاکتورهای حکمرانی مطرح است، به مرور نحوه مشارکت نیروی انتظامی در مدیریت بیماری کرونا از روزهای نخست شیوع بیماری تا کنون پرداخت و با اشاره به اینکه نیروی انتظامی از روزهای نخست شیوع بیماری تمام ظرفیت های خودرا در اختیار ستاد مقابله با کرونا قرار داده است، تصریح کرد: خوشبختانه با همت بلند نیروی انتظامی کماکان این همکاری همگرایانه ادامه دارد.
وی با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق و احتکار اقلام بهداشتی و تجهیزات حفاظتی همچون ماسک، الکل، گان و... خصوصاً در هفته های نخست شیوع بیماری، فایق آمدن بر مبارزه با قاچاق را مرهون اقتدار نیروی انتظامی دانست و اشاره کرد: زدودن پروسه قاچاق اقلام بهداشتی از چهره شهر ماحصل تلاش نیروی انتظامی است.
زالی در ادامه با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در مدیریت سفرهای نوروزی، مدیریت تجمعات ۱۳ فروردین و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و نظارت بر ارائه خدمات عمومی و همین طور مشاغل از منظر رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: نیروی انتظامی در شهر تهران تمام امکانات درمانی و بهداشتی خودرا در اختیار ستاد مقابله با کرونای استان تهران قرار داده است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اعلان اینکه در ایام آتی با همکاری نیروی انتظامی در اجرای برنامه های بازدارنده، شهر چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت، اشاره کرد: اپیدمی ها چهره خشن و بی رحمی دارند و به هیچ مساله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توجه نمی کنند، بدین جهت باتوجه به چهره خشن این دشمن باید از اقتدار نیروی انتظامی بهره لازم در مبارزه با این ویروس گرفته شود.
زالی افزود: بااینکه اقدامات ایجابی در مبارزه با ویروس کرونا موثر است، اما برای صیانت از نفوس شهروندی اقدامات سلبی نیز با رعایت حقوق شهروندی باید صورت بگیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی نسبت به همکاری و تعامل بیشتر بین ستاد مقابله با کرونا و پلیس پیشگیری، پلیس راهنمایی رانندگی، پلیس مترو، پلیس امنیت و... برای اجرائی کردن یک شیوه عملیاتی برای مبارزه با کرونا ابراز امیدواری کرد.
منبع:

1399/07/27
21:14:35
5.0 / 5
1408
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد