گزارش محققان تایوانی؛

دائما نشستن در محل کار باعث کاهش طول عمر می شود

دائما نشستن در محل کار باعث کاهش طول عمر می شود

به گزارش سلامت باشی، تحقیقات جدید نشان داده است افرادی که بیشتر روز کاری خویش را در حالت نشسته سپری می کنند، در مقایسه با افرادی که در مشاغل غیرنشسته کار می کنند، ۱۶ درصد بیشتر در معرض مرگ زودهنگام هستند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، با این وجود، محققان می گویند بلند شدن و کمی حرکت در طول روز کاری یا کمی ورزش در اوقات فراغت به میزان زیادی این خطر را می کاهد.
محققان گفتند: «اکنون نشستن طولانی مدت شغلی طبیعی تلقی می شود. اما اطلاعات بیشتر در مورد این که چقدر نشستن می تواند کشنده باشد، امکان دارد این رفتار رایج را، شبیه به فرایند غیرعادی کردن سیگار کشیدن، غیرعادی کند».
مطالعات مختلف قبلاً نشان داده اند که با افزایش ساعت هایی که در روز صرف نشستن می شود، سلامتی کاسته می شود.
دکتر «چیپانگ ون»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه تحقیقات سلامت ملی در ژونان تایوان، توضیح داد که نشستن امکان دارد سبب ضعیف شدن پاها و تنه و افزایش جریان خون به اندام تحتانی و همینطور التهاب با درجه پایین شود.
به گفته آنها، این امر به نوبه خود می تواند به کاهش عملکرد انسولین، دیابت، چاقی، سندرم متابولیک و کاهش عملکرد کلیه در طول زمان منجر شود.
در این مطالعه، محققان داده های دقیق را در مورد زندگی روزمره تقریبا ۴۸۲۰۰۰ تایوانی با میانگین سنی ۳۹ سال تحلیل و بررسی کردند.
داده های در ارتباط با فعالیت بدنی در اوقات فراغت و همینطور ساعاتی که در محل کار نشسته اند، جمع آوری شد. سلامت شرکت کنندگان هم به صورت متوسط حدود ۱۳ سال مورد پیگیری قرار|گرفت.
در مقایسه با افرادی که در محل کار نمی نشستند، افرادی که می گفتند بیشتر روزهای کاری خویش را پشت میز می گذرانند، با احتمال بیشتر مرگ در طول مطالعه روبرو بودند.
این مطالعه نشان داد که این خطر با افزایش سن افزایش خواهد یافت و در زنان (۲۱ درصد) بیشتر از مردان (۱۳ درصد) است.
هنگامی که محققان به بررسی مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی پرداختند، دریافتند افرادی که بیشتر اوقات کارشان را پشت میز می گذارند، ۳۴ درصد بیشتر از افرادی که نمی نشینند، در معرض خطر قرار دارند. خطرات تقریبا برای مردان و زنان مشابه بود.
با این حال، به نظر می آید تغییرات کوچک در محل کار یا خانه تمام این خطرات برای سلامتی را می کاهد.
این مطالعه نشان داد افرادی که روزهای کاری آنها تلفیقی از نشستن و جابجایی است، افزایش ریسک مرگ و میر ناشی از همه دلایل را تجربه نکردند.
به گفته تیم مطالعه، ورزش خارج از ساعات کاری- تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در روز- سبب کاهش خطر مرگ زودهنگام به اندازه افرادی می شود که در محل کار خود نمی نشینند.


منبع:

1402/11/08
16:11:16
5.0 / 5
217
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد