یافته محققان تایوانی؛

ارتباط دیابت با عوارض بدتر سرطان روده بزرگ

ارتباط دیابت با عوارض بدتر سرطان روده بزرگ

به گزارش سلامت باشی، یک مطالعه جدید نشان داده است که مبتلا شدن همزمان به دیابت و سرطان روده بزرگ (کولورکتال) می تواند خطر مبتلا شدن به مرگ را افزایش دهد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دانشگاه ملی تایوان از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ داده های بیشتر از ۵۹۰۰۰ نفر از پایگاه داده ثبت سرطان تایوان را بررسی کردند.
محقق اصلی دکتر «کوئو-لیونگ کین» اظهار داشت: «در حالی که شیوع دیابت در بیماران مبتلا به سرطان کولورکتال بیشتر مشاهده شد، این مطالعه نشان داده است که مراقبت های پزشکی هماهنگ شامل متخصصان مختلف می تواند به پیشگیری از عوارض دیابت کمک نماید.»
در مقایسه با افراد بدون دیابت، افراد مبتلا به دیابت بدون عارضه در معرض خطر حداقل یا ناچیز بالاتر مرگ و میر و ابتلاء به برخی سرطان ها بودند. اما افراد مبتلا به دیابت پیچیده ۸۵ ٪ بیشتر در معرض مرگ و میر به هر علت و ۴۱ ٪ بیشتر در معرض مرگ ناشی از سرطان بودند.
محققان دریافتند که این ارتباط در زنان و بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ در مراحل اولیه برجسته تر بودند.
براساس این مطالعه، علل این نتایج می تواند شامل مسیرها و پاسخ های مختلفی باشد که توسط انسولین و قند خون زیاد ایجاد می شود. همینطور می تواند حاوی حالات التهابی بالا باشد که مشخصه دیابت نوع ۲ است.
دیابت همینطور می تواند منجر به اختلال در بینایی، صدمه عصبی، اختلال عملکرد کلیه و بیماری های قلبی شود.


منبع:

1402/08/09
16:00:00
5.0 / 5
189
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد