کرونا به انتها رسیده است؟

کرونا به انتها رسیده است؟

به گزارش سلامت باشی، معاون فنی مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با اعلان اینکه پایان وضعیت اضطرار کووید 19، به مفهوم پایان کرونا نیست، اظهار داشت: ممکنست در آینده، جهشی در کرونا اتفاق افتد که هم سرایت پذیری و هم کشندگی اش بالاتر رود.


دکتر بابک عشرتی در گفت و گو با ایسنا، درباره اعلام سازمان جهان بهداشت در خصوص پایان وضعیت اضطرار کووید ۱۹ در جهان، اظهار داشت: اعلام سازمان جهانی بهداشت در خصوص پایان وضعیت اضطرار کووید ۱۹، به مفهوم پایان کرونا نیست، بلکه همچنان نیاز داریم آمادگی مان حفظ شود. بحث آمادگی هم این است که پژوهش درباره ی واکسن، تولید واکسن های جدید و تدوین دستورالعمل های جدید باید ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: به هر حال برای مردم عادی هم بحث های خود مراقبتی مانند رعایت بهداشت فردی، قرنطینه کردن خود در صورت داشتن علامت و... را سفارش می نماییم. باید توجه کرد که هم اکنون بطور کلی روند کرونا در جهان یا بصورت کاهشی بوده یا بصورت نسبتا ثابتی شده است.
عشرتی اشاره کرد: با اینحال کرونا ویروسی است که می تواند جهش های گوناگون داشته باشد و ممکنست در آینده، جهشی در کرونا اتفاق افتد که هم سرایت پذیری و هم کشندگی اش بالاتر رود. برهمین اساس نمی توانیم اعلام نماییم که کرونا پایان یافته و باید همچنان آمادگی مان را خصوصاً از نظر سیستم های بهداشتی حفظ نماییم.1402/02/21
13:02:28
5.0 / 5
337
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد