با حضور وزیر بهداشت؛

راه اندازی نخستین مرکز دیالیز شهرستان دیر

راه اندازی نخستین مرکز دیالیز شهرستان دیر

به گزارش سلامت باشی، بوشهر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گغت: مرکز دیالیز با 6 تخت مجهز برای نخستین بار در شهرستان دیّر به راه افتاده است.


بهرام عین اللهی پنجشنبه ۱۱ اسفند در حاشیه افتتاح مرکز دیالیز بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: پروژه های مختلفی در زمینه بهداشت و درمان در مسافرت رییس جمهور به استان بوشهر افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به افتتاح مرکز اورژانس در کنگان و مرکز دیالیز در دیّر اشاره کرد: ساختمان مرکز دیالیز شهرستان دیر به همت خیر و تجهیزات آن از طرف آتشگاه علوم پزشکی تامین شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: این مرکز دیالیز دارای ۶ تخت مجهز است و برای نخستین بار در این شهرستان به راه افتاده است. امیدواریم با شروع به کار این مرکز خدمات خوبی به نزدیک به ۳۵ بیمار کلیوی این خطه ارائه دهیم.
ساختمان این مرکز با همت و مشارکت فرزندان مرحوم حاج حسن توانا با اعتبار ۲۰ میلیاردریال، زیربنای ۲۸۰ مترمربع و در محوطه بیمارستان تولید شده است.
دستگاه های دیالیز خریداری شده از بهترین برندهای موجود کشور است که برای خرید این دستگاهها ۳۵ میلیاردریال از محل کمک های شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه پارس جنوبی و مبلغ ۳۵ میلیاردریال نیز از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هزینه شده است.
مرکز دیالیز بیمارستان امام هادی (ع) دیّر دارای ۶ دستگاه دیالیز است که روزانه در دو نوبت فعالیت خواهد داشت و در صورت نیاز به ۳ شیفت نیز قابل افزایش است.
جهت راه اندازی مرکز دیالیز به ۴ تا ۶ نفر نیروی بالینی و ۲ نفر نیروی پشتیبانی و خدمات نیاز است که نیروهای مورد نیاز این مرکز از نیروهای مجرب و توانمند تامین شده است.
در حاشیه افتتاح مرکز دیالیز، دستگاه بی خطرسازی پسماند عفونی بیمارستان امام هادی (ع) دیر نیز به بهره برداری رسید.
باتوجه به حساسیت زباله های بیمارستانی و لزوم بی خطرسازی آنها، در این مرکز از دستگاهی با خاصیت خردکن و اتوکلاو استفاده شده است که ضمن کاهش حجم پسماند عفونی و پاتولوژیک با انجام عملیات اتوکلاو، بی خطرسازی شده و قابلیت دفن همراه با زباله های شهری را دارا خواهد بود.
برای خرید این دستگاه مبلغ ۸ میلیاردریال از محل کمک های شرکت متانول کاوه شهرستان دیّر هزینه شده است.
پیش ازاین امحاء پسماند عفونی بیمارستان بوسیله برون سپاری انجام می شد که با راه اندازی این مرکز ضمن تسریع در عملیات امحاء هزینه های ناشی از آن نیز کاهش محسوسی خواهد یافت.1401/12/12
10:19:31
5.0 / 5
447
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد