گانودرما قارچی با خواص درمانی فراوان

گانودرما قارچی با خواص درمانی فراوان

به گزارش سلامت باشی، لرستان یک کارشناس گیاه پزشکی اظهار داشت: گانودرما دارای ترکیبات مؤثر و فعال و دارای سطح بالایی از موادی نظیر بتاگلوکان، پلی ساکاریدهای محلول در آب و به غیر از این موارد تری ترپن ها هستند که همگی آنها دارای اثرات آنتی اکسیدانی بوده و بالطبع دارای قدرت تحریک سلامت هستند.


مصطفی مریدی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه چای گانودرما یا چای ریشی، چایی است که از قارچ های خشک و یا پودر شده گانودرما تهیه می شود، اظهار نمود: برای تهیه چای گانودرما بهتر است که از قارچ های گانودرمایی که دارای رنگ سرخ هستند استفاده کنید.
وی افزود: این نوع قارچ ها دارای ترکیبات مؤثر و فعال و دارای سطح بالایی از موادی نظیر بتاگلوکان، پلی ساکاریدهای محلول در آب و به غیر از این موارد تری ترپن ها هستند که همگی آنها دارای اثرات آنتی اکسیدانی بوده و بالطبع دارای قدرت تحریک سلامت هستند.
مریدی در ارتباط با مزایای بهداشتی ناشی از مصرف چای گانودرما، اظهار داشت: به صورت کلی فواید ناشی از مصرف این چای عبارت از اثر آن در جلوگیری از مبتلا شدن به سرطان، تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به کاهش فشار خون و بهبود فرایند کاهش وزن و موارد دیگر است.
این کارشناس گیاه پزشکی ضمن اشاره به اینکه این چای پرخاصیت سبب تحریک و بهبود کارایی سیستم ایمنی می شود، بیان نمود: با عنایت به خواص آنتی باکتریال و آنتی وایرال سبب کاهش احتمال ابتلای به عفونت بخصوص در دستگاه گوارش و روده خواهد شد.
وی اظهار داشت: در مطالعات مختلفی که در آن خواص قارچ گانودرما بررسی شده نشان داده که مواد تشکیل دهنده آن در کاهش و کنترل فشار خون و متعاقب آن جلوگیری از ابتلای به تصلب شرایین آترو اسکلروزیس، حملات قلبی و سکته قلبی نقش مؤثری دارد.
مریدی بیان نمود: ترکیبات آنتی اکسیدانی که در این ماده غذایی وجود دارد با عنایت به خواص مؤثر خود می تواند رشد تومور در بدن افراد مصرف کننده را متوقف و در نتیجه سبب پیشگیری در ابتلای به سرطان می شود.
این کارشناس گیاه پزشکی افزود: چای گانودرما با عنایت به خصوصیت های خود می تواند سبب تحریک هضم و در نتیجه بهبود در کارایی متابولیسم و در نتیجه جذب مواد مغذی شده و در نهایت به هرچه بهتر بودن رژیم غذایی و کاهش وزن در شما کمک خواهد نمود.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به خاصیت سم زدایی از راه افزایش ادرار و جلوگیری از جذب و ذخیره مواد نامناسب در بدن چای گانودرما، عنصری مؤثر برای سم زدایی مؤثر خطرناک از خون و کبد است.
مریدی افزود: خواص بهبود دهنده کارایی سیستم ایمنی، به جز بالابردن ضریب امنیت بدن، در کاهش حساسیت و آلرژی نقش مؤثری دارد.
این کارشناس گیاه پزشکی اضافه کرد: به غیر از خواص مؤثری که این ماده غذایی و چای آن برای بدن دارد امکان دارد سبب حساسیت و ایجاد عوارضی جانبی در فرد مصرف کننده شود، همچون این عوارض محتمل خشکی دهان، گلو، سینوس ها و همینطور التهاب معده و وجود خون در مدفوع شخص مصرف کننده است.
منبع:

1401/10/13
15:13:19
5.0 / 5
370
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد