اختلاف نظرها بر سر دستورالعمل های کرونایی جدید در آمریکا

اختلاف نظرها بر سر دستورالعمل های کرونایی جدید در آمریکا

سلامت باشی: مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در ایالات متحده (CDC) از این پس استفاده از ماسک را برای مراقبت های بهداشتی سفارش نمی کند، مگر چنانچه بنابر اعلام این مرکز، ساکن مناطقی باشید که کرونا به شکل گسترده در آنجا شیوع یافته است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، این مرکز با انتشار دستورالعمل های ملی جدید درباب مقابله با ویروس کرونا ضمن اعلام این نکته در مورد استفاده از ماسک، متذکر شده است: دلیل این تغییرها، شمار زیاد افرادی است که به سبب تزریق واکسن یا مبتلاشدن به کرونا، ایمنی لازم را کسب کرده اند.
این دستورالعمل همین طور می گوید که در دسترس بودن درمان های موثر و ابزارهای پیشگیری به افزایش ایمنی افراد کمک کرده است.
مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا همین طور اعلام نمود: پزشکان در مکان هایی مانند اتاق جلسه کارکنان، نیازی به استفاده از ماسک ندارند.
دستورالعمل جدید این مرکز در حالی به روز رسانی و انتشار یافته که سفارش به لغو چنین الزام هایی در بیمارستان ها و خانه های سالمندان در وضعیت فعلی که هنوز روزانه شماری از مبتلایان به کووید در این کشور می میرند، بلافاصله موجب ایجاد جنجال هایی شده است.
دکتر "جرمی. اس. فاوست"، پزشک طب اورژانس در بریگام و بیمارستان زنان از تصمیم این مرکز انتقاد کرده است.
وی در مقاله ای که بصورت آنلاین منتشر گردید نوشت که این تغییر، زندگی افرادِ لطمه پذیر و در معرض خطر را تهدید می کند.
همین طور تعدادی از کارشناسان بهداشت عمومی می گویند: به روز کردن دستورالعمل ها از جانب مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها در آمریکا موجب خواهد شد که افراد کمتری در بیمارستان ها و خانه های سالمندان ماسک بزنند و این مساله بیماران و پزشکان را در معرض خطر قرار می دهد.
با اینحال یکی از طرفداران دستورالعمل های جدید می گوید: در جزییات این دستورالعمل ها به وضوح به مراقبت و نگهداری از ساکنان خانه های سالمندان توجه شده و بنابر تصمیم این مرکز، هنوز استفاده از ماسک حتی در مکان هایی که خطر انتقال ویروس در سطوح پایینی وجود دارد، سفارش شده است.
وی می گوید: این مرکز هنوز سفارش می کند که در خانه سالمندان یا برای مراقبت از بیماران با ریسک بالا، پزشکان از ماسک بهره گیرند.
به گزارش ایندیپندنت، با اینحال منتقدان معتقدند که دستورالعمل جدید، فاقد اقدامات فوریتی برای ایالت هایی است که هم اکنون هنوز با معضل شیوع ویروس کرونا درگیر هستند.1401/07/09
07:37:34
5.0 / 5
247
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد