مطالعات نشان می دهد؛

ارتباط کووید ۱۹ با ریسک افزایش عفونت های مغزی در کودکان

ارتباط کووید ۱۹ با ریسک افزایش عفونت های مغزی در کودکان

سلامت باشی: یک مطالعه جدید نشان میدهد که کووید19 ممکنست با افزایش عفونت های باکتریایی مغز در کودکان ارتباط داشته باشد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، با شیوع پاندمی، پزشکان در بیمارستان کودکان هلن دووس میشیگان، شاهد افزایش نگران کننده ۲۳۶ درصدی این عفونت ها بودند.
اگر این عفونت ها خفیف باشند، برای از بین بردن فقط به آنتی بیوتیک نیاز دارند، اما اگر شدید باشند نیاز به جراحی و بستری در بخش مراقبت های ویژه وجود دارد.
تیم تحقیق برای اینکه بدانند آیا بیمارستان های کودکان دیگر نیز شاهد همان افزایش آبسه های مغزی و دیگر انواع تجمعات پر از چرک در جمجمه هستند یا خیر، ۱۰۹ بیمارستان را برای این مطالعه جدید بررسی کرد.
محققان ۴۳ درصد افزایش عفونت های مغزی را در دو سال اول پاندمی گزارش کردند.
محققان می گویند این احتمال وجود دارد که باکتری هایی که در بینی، دهان و گلو زندگی می کنند به سمت مغز حرکت کنند برای اینکه کروناویروس سیستم ایمنی بدن افراد را ضعیف می کند.
دکتر «رزماری اولیورو»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «تعامل بسیار پیچیده ای بین سیستم ایمنی و باکتری هایی که در آن فضاهای تنفسی زندگی می کنند وجود دارد. از اینرو خیلی از عفونت های باکتریایی رایج مانند ذات الریه و عفونت های سینوسی می توانند به دنبال عفونت ویروسی باشند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «بنابراین عفونت ویروسی اغلب اول اتفاق می افتد و سپس عفونت باکتریایی می تواند از آن عفونت ویروسی اولیه ایجاد شود. بیشتر این عفونت های تهاجمی مغزی که می بینیم در حقیقت از سینوس ها سرچشمه می گیرند.»
اولیورو اظهار داشت: «اما این احتمال نیز وجود دارد که افزایش عفونت های مغزی به سبب عدم دریافت مراقبت های معمولی یا واکسیناسیون برنامه ریزی شده کودکان در طول پاندمی باشد.»
والدین باید بدانند که علایم عفونت مغزی در کودکان می تواند شامل سردرد مداوم و تغییر در رفتار باشد.
اولیورو می گوید: «سردرد در کودکان شایع است، اما یک سردرد مداوم، جدید و متفاوت باید به والدین و مراقبان هشدار دهد که ممکنست مشکل دیگری در جریان باشد.»

1401/05/20
21:26:19
5.0 / 5
353
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد