گزارش جدید محققان؛

شیوع فعلی آبله میمون با علایم متفاوتی هم راه است

شیوع فعلی آبله میمون با علایم متفاوتی هم راه است

به گزارش سلامت باشی یک مطالعه جدید نشان میدهد که بیماری آبله میمون درحال گسترش در سرتاسر جهان علائمی را نشان میدهد که بسیار متفاوت از موارد مشاهده شده در شیوع قبلی است.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، بر اساس گزارش جدید پژوهشگران، این علایم منحصر به فرد شامل درد در ناحیه مقعد، تورم آلت تناسلی، ضایعات پراکنده و تورم لوزه ها است.
محققان توضیح دادند: «درک این یافته ها نتایج عمده ای برای ردیابی تماس، سفارش های بهداشت عمومی، و اقدامات کنترل عفونت و جداسازی مداوم خواهد داشت.»
برای این مطالعه، پژوهشگران ۱۹۷ مورد تایید شده آبله میمون را در یک مرکز بیماریهای عفونی در لندن بین ماه مه و ژوئیه ۲۰۲۲ ارزیابی کردند.
همه بیماران مبتلا به آبله میمون، عمدتا با ضایعات در ناحیه تناسلی یا نزدیک مقعد مراجعه کردند. همه موارد مرد بودند و همه به جز یک نفر مردانی بودند که با مردان دیگر رابطه جنسی داشتند.
اکثر بیماران (۸۶%) علایم سیستمیک مانند تب (۶۲%)، تورم غدد لنفاوی (۵۸%) و درد عضلانی (۳۲%) را گزارش کردند.
برخلاف گزارش های قبلی که نشان می داد چنین علائمی مقدم بر ضایعات پوستی است، پژوهشگران بریتانیایی دریافتند که ۳۸ درصد از بیماران پیش از بروز علایم سیستمیک، ضایعات شان پدیدار شد و ۱۴ درصد فقط گرفتار ضایعات شدند.
در مجموع ۷۱ بیمار درد مقعدی، ۳۳ نفر گلودرد و ۳۱ نفر آلت تناسلی متورم داشتند، در صورتیکه ۲۷ بیمار ضایعات دهانی، ۲۲ بیمار ضایعات پراکنده و ۹ نفر لوزه متورم داشتند.
محققان خاطرنشان کردند که ضایعات پراکنده و لوزه های متورم قبلاً به عنوان علایم معمول آبله میمون شناخته نشده بودند.
به گفته پژوهشگران، در مجموع، ۱۰ درصد از بیماران این مطالعه برای کنترل علایم که اغلب درد مقعدی و تورم آلت تناسلی است، در بیمارستان بستری شدند.
محققان دریافتند که بیش از یک سوم (۳۶٪) از شرکت کنندگان مبتلا به HIV هم بودند.


1401/05/10
09:17:55
5.0 / 5
403
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد