محققان استرالیایی می گویند؛

کودکان شادتر و سالم تر با دوری از صفحات نمایشگر

کودکان شادتر و سالم تر با دوری از صفحات نمایشگر

تحقیقات جدید خطرات استفاده بیش از اندازه از صفحه نمایش را برای کودکان و نوجوانان تأیید می کند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، بگفته پژوهشگران، کسانی که ورزش می کنند، درس موسیقی می گذرانند یا پس از مدرسه با دوستان معاشرت می کنند نسبت به کودکانی که در این ساعات به صفحه نمایش می پردازند شادتر و سالم تر هستند.
«رزا ویرگارا»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه استرالیای جنوبی، می گوید: «زمان استفاده از صفحه نمایش، یعنی جایی که نشسته اید و تلویزیون تماشا می کنید یا ساعت ها درحال انجام بازی های کامپیوتری هستید یا در رسانه های اجتماعی جستجو می کنید، بسیار مضر است، برای اینکه بی تحرک بوده و به طور معمول در فعالیتی مشارکت ندارید.»
محققان نحوه گذراندن زمان حدود ۶۲۰۰۰ کودک ۴ تا ۹ ساله را پس از مدرسه بررسی کردند. این بچه ها همین طور پرسشنامه هایی را در مورد آرامش روانی خود تکمیل کردند.
این مطالعه نشان داد کودکانی که پس از مدرسه بازی های ویدئویی انجام می دهند، تلویزیون تماشا می کنند و از رسانه های اجتماعی استفاده می نمایند، تقریباً همیشه نسبت به همسالان خود که در کارهای پس از مدرسه شرکت می کنند، سطح آرامش پایین تری دارند.
همچنین بچه های که اغلب ورزش می کردند، در مقایسه با بچه های که پس از مدرسه ورزش نمی کردند، ۱۵ درصد بیشتر به احتمال زیاد خوش بین، ۱۴ درصد بیش از زندگی خود شاد و راضی بودند و ۱۰ درصد بیشتر احتمال داشت که بتوانند احساسات خودرا کنترل کنند.
ویرگارا اظهار داشت: «والدین باید اهتمام کنند زمان تماشای صفحه نمایش را محدود کرده و بچه ها را به انجام کارهای دیگر پس از مدرسه تشویق کنند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «من والدین را تشویق می کنم تا محدودیت هایی را در مورد استفاده از صفحه نمایش تعیین کنند و کودکان را تشویق کنند قبل یا پس از استفاده از صفحه نمایش، فعال باشند، یا کارهای جایگزینی مانند گوش دادن به موسیقی، رنگ آمیزی ذهنی، بازی های رومیزی یا پازل را انجام دهند.»
به گفته ویرگارا، «ورزش سبب ایجاد فعالیت بدنی منظم می شود و فرصتی برای رفاقت و ارتباطات اجتماعی فراهم می آورد.»
شواهد علمی همیشه نشان داده است که مشارکت کودکان در ورزش با بهبود نتایج اجتماعی و روانشناختی مانند تصویر سالم تر از خود، کاستن علائم اضطراب و افسردگی و سطوح بالاتر پیشرفت تحصیلی مرتبط می باشد.

1401/04/11
20:05:07
5.0 / 5
455
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد