بازگشایی مدارس در پکن

بازگشایی مدارس در پکن

به گزارش سلامت باشی مقامات پکن از بازگشایی مدارس اطلاع داده و در شانگهای هم شکست بیماری کووید-۱۹ اعلام گردید.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، مقامات پکن امروز (شنبه) اعلام نمودند به مدارس ابتدایی و متوسطه اجازه داده شده تا کلاس های حضوری را از سر بگیرند و همینطور در شانگهای غلبه بر شیوع بیماری کووید-۱۹ اعلام شده چونکه این شهر برای نخستین بار طی دو ماه اخیر هیچ مورد جدید ابتلای بومی را گزارش نکرده است.
این دو شهر بزرگ همچون مناطقی در چین بودند که برای پیشگیری از گسترش موج کرونای اُمیکرون در ماه های مارس تا مه محدودیت هایی را اعمال کردند و شانگهای هم یک قرنطینه دو ماهه در سطح شهر اعمال کرد که از اول ماه ژوئن برداشته شد.
این اقدامات و اعمال قرنطینه گسترده بخشی از پایبندی چین به سیاست "کووید صفر" است که با هدف ریشه کن کردن شیوع بیماری انجام گرفته است اما با اعتراضاتی همراه بوده و خسارت سنگینی به اقتصاد آن وارد کرده است.
مقامات پکن از اوایل ماه مه مبادرت به تعطیلی مدارس کرده و به علت افزایش آمار مبتلایان کووید-۱۹ از دانش آموزان درخواست شد در کلاسهای درس آنلاین شرکت نمایند. امروز مقامات این شهر اعلام نمودند که با عنایت به روند کاهشی موارد مبتلا شدن طی روزهای اخیر تمامی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه می توانند از روز دوشنبه در کلاسهای حضوری شرکت داشته باشند. همینطور از ماه آینده فعالیت مهدهای کودک از سر گرفته خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، همینطور روز گذشته هیچ مورد مبتلا شدن به کروناویروس در شانگهای شناسایی نشده و نخستین بار است که از ۲۳ ماه فوریه آمار مبتلایان روزانه در این شهر به صفر رسیده است.1401/04/04
13:57:35
5.0 / 5
422
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد