ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال چیست؟

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال چیست؟

استخراج ارزهای رمزنگاری شده فرایندی است رقابتی که در این رقابت تراکنش ارز دیجیتال تایید می شوند سپس به بلاکچین افزوده می شود با انجام استخراج کوین های جدید تولید شده و به موجودی ارز دیجیتال بین کاربرها افزوده می شود.


در این مقاله ما تیم زوم ارز میخواهیم درباره استخراج ارز دیجیتال با شما کاربران گرامی صحبت کنیم به زبان عامیانه افرادی که سیستم هایشان مثل کامپیوتر های خانگی را به منظور تایید تراکنش ها در اختیار شبکه ارز های دیجیتال قرار می دهند و در ازای مصرف قدرت و فعالیت کامپیوتر هایشان ارز دیجیتال مربوطه را دریافت می کنند به این گونه عملیات ها به اصطلاح استخراج ارز دیجیتال گفته می‌شود.

استخراج ارزهای رمزنگاری شده فرایندی است رقابتی که در این رقابت تراکنش ارز دیجیتال تایید می شوند سپس به بلاکچین افزوده می شود با انجام استخراج کوین های جدید تولید شده و به موجودی ارز دیجیتال بین کاربرها افزوده می شود.

به طور خلاصه اصطلاح ماینینگ و یا استخراج به روند جمع آوری ارز رمز پایه به عنوان پاداش کاری انجام میدهید اشاره دارد.

همراهان گرامی ما در این قسمت به صورت کاملا خلاصه استخراج ارز دیجیتال را برای شما توضیح دادیم در صورت تمایل برای مطالعه مقاله کامل آموزش استخراج ارز دیجیتال روی این لینک کلیک کنید

آموزش استخراج بیت کوین

حدود ۱۳ سال است که از پیدایش ارز دیجیتال بیت کوین می‌گذرد، ارز دیجیتال بیت کوین با رشد چند میلیون درصدی از زمان عرضه شدن به بازار ارز های دیجیتال امروزه به یکی از بخشهای بزرگ دنیای مالی تبدیل شده است به همین ترتیب استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیز که آن زمان با یک کامپیوتر ضعیف خانگی نیز امکان داشت امروزه به صنعتی با ارزش میلیارد ها دلار تبدیل شده است.

 نخستین سوالی که افرادی که تازه با این بازار آشنا شده اند مطرح می شود، این است که دقیقاً با استخراج بیت کوین چه عملی انجام میشود که سود آور است؟

 در جواب به این سوال در ابتدا باید ارز دیجیتال بیت کوین را خوب بشناسید و با نحوه کار آن آشنا شوید به زبان ساده در بیت کوین یک ارز به شبکه غیر متمرکز است و وابسته به هیچ کشور نهاد و یا شرکت خاصی نیست و این بدین معناست که هیچ کس مالک شبکه بیت کوین نیست و به تنهایی قادر نیست آن را کنترل کند، پس هرکس در هر جای دنیا با وصل شدن به شبکه بیت کوین قادر است جزئی از آن باشد.

در اصل یکی از مزیت‌های بیت کوین غیر متمرکز بودن آن است شبکه بیت کوین برای ادامه فعالیت خود به مردم و کاربرانش وابستگی دارد و به شخص و یا نهاد وابسته نیست.

برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیاز به تجهیزاتی است اما این تجهیزات چه تجهیزاتی است در این صنعت نیز مانند دیگر صنعت ها نیاز است شرایط و تجهیزات لازم فراهم باشد، نوع و تعداد تجهیزاتی که برای ماینینگ استفاده می شود نسبت به بزرگی یا کوچکی فعالیت متفاوت است.

به طور مثال تجهیزاتی که برای تهیه یک مزرعه بزرگ لازم است با تجهیزاتی که برای فراهم ‌سازی یک مزرعه کوچک نیاز است متفاوت است اما یک قاعده کلی برای انجام استخراج بیت کوین وجود دارد که به شرح زیر است.

  1. دستگاه استخراج مخصوص یا ASIC
  2. کیف پول بیت کوین
  3. اینترنت ثابت adsl یا Td-lte
  1. 4.برق کابل و تجهیزات برقی مورد نیاز
  1. تجهیزات تهویه هوا و خنک کننده دستگاه ماینر

دستگاه استخراج مخصوص

در زمان های اولیه شروع به کار بیت کوین استخراج این ارز دیجیتال محبوب تنها با cpu یا پردازنده معمولی انجام شد.

در آن زمان در سال های 2010 و اوایل سال 2011 اگر کامپیوتر شخصی و خانگی را با کانفینگ متوسط استخراج بیت کوین اختصاص میدادید، حدوداً می‌توانستید روزانه بیش از 50 واحد ارز دیجیتال بیت کوین را استخراج کنید.

امروزه با گسترش یافتن شبکه بیت کوین و افزایش ماینر های موجود استخراج بیت کوین با سیستم های خانگی دیگر امکان پذیر نمی باشد امروز استخراج به صرفه ارز دیجیتال بیت کوین فقط با دستگاه های مخصوص استخراج امکان پذیر است.

کیف پول بیت کوین

در استفاده از دستگاه استخراج ارز دیجیتال یا همان ماینر به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید، که درآمد حاصل از استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را دریافت و ذخیره کنید.

 ازآنجا که بیت کوین ارز دیجیتال برتر این مارکت است کیف پول های مناسب این رمز از نیز کم نمی باشد نرم افزارهای کیف پول بیت کوین کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار دارد و برای دانلود و استفاده از این کیف پول ها نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نمی باشد

اینترنت

برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیاز به اینترنت دارد سرعت و حجم اینترنت زیاد حائز اهمیت نیست بلکه پایداری و قطع شدن آن دارای اهمیت زیادی می باشد سرویس های اینترنت ثابت برای انجام این کار بسیار مناسب هستند.

برق و تجهیزات برقی

یکی از مهمترین موضوعاتی که برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین باید در نظر بگیرید موضوع تامین برق است دستگاههای استخراج یا ماینر ها مصرف برق زیادی دارند و حتماً باید برق و تجهیزات برقی مناسبی داشته باشید، تا از این دستگاه استفاده کنید طبق قوانین ایران استفاده از برق خانگی و یارانه‌ای برای استخراج ارز دیجیتال ممنوع است.

نکته: شما قادر هستید اخبار داخلی مربوط به استخراج ارز دیجیتال را در پایگاه خبری زوم ارز مطالعه کنید.

تجهیزات تهویه

دستگاههای ماینر علاوه بر سر و صدای زیاد علت مصرف برق بالا و قدرت زیاد به شدت داغ می شوند اما این مشکل دارای راه حلی است برای حفظ طول عمر و کارآیی دستگاه ماینر داشتن تجهیزات خنک کننده یکی از مهمترین عوامل استخراج ارز دیجیتال است.

همراهان گرامی ما در این قسمت به صورت مختصر استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را به شما توضیح دادیم شما قادر هستید در صورت تمایل برای مطالعه مقاله تخصصی استخراج ارز دیجیتال بیت کوین روی لینکی که در ابتدای این قسمت از مقاله برای شما تهیه کرده ایم کلیک کنید.

آموزش استخراج ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم دومین ارز برتر دنیای ارزهای دیجیتال است این شبکه غیر متمرکز است و پس از بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال می باشد، و حامیان بسیار زیادی در این مارکت جهانی دارد.

با توجه به محبوبیت بالای ارز دیجیتال اتریوم افراد زیادی طالب استخراج این رمز ارز هستند یکی از ویژگی های جالب بلاکچین باز این است که تمامی افراد قادر هستند، در کار استخراج به تایید تراکنش ها شرکت کنند.

استخراج ارز دیجیتال اتریوم بیشتر با کارت گرافیک انجام می‌شود و در سال‌های اخیر به فعالیتی بسیار پرسود برای خوره های کامپیوتر بوده است به طور کلی برای استخراج اتریوم باید فرایند های زیر را طی کنید.

1. تهیه سیستم سخت افزاری قدرتمند

2. ساخت کیف پول اتریوم برای دریافت اترهای استخراج شده

3. شروع کار با اجرای نرم افزار ماینینگ و پیوستن به استخر استخراج

در این قسمت ما اطلاعات محدود و مختصری در رابطه با استخراج ارز دیجیتال اتریوم در اختیار شما کاربران گرامی قرار دادیم. در صورتی که شما تمایل به آموزش استخراج ارز دیجیتال اتریوم دارید قادر هستید با استفاده از لینکی که در ابتدای این قسمت برای شما قرار دادیم، مقاله اختصاصی استخراج ارز دیجیتال اتریوم را مطالعه کرده و اطلاعات مفیدی را دریافت کنید. همچنین شما قادر هستید در این سایت آموزش استخراج ارز دیجیتال هلیوم  و ارز دیجیتال دوج کوین را تنها با سرچ کردن نام این ارزها مقاله کاملاً رایگان و بسیار مفید آموزش استخراج ارز ها را مطالعه کنید.

ماشین استخراج ارز دیجیتال

همان طور که اطلاع دارید استخراج ارزهای دیجیتال همواره با کسب درآمد همراه است. کاربران برای استخراج ارزهای دیجیتال قادر هستند، از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال یا ماینر استفاده کنند.

جالب است بدانید که در دستگاههای ماینر میزان مصرف برق متفاوت است و سود حاصل از آن هم می تواند نیز متفاوت باشد. اما نکته‌ای که باید شما در نظر بگیرید این است که ارز دیجیتال مورد نظر شما حتماً باید قابل استخراج باشد سایت زوم ارز دارای قابلیتی به نام ماشین حساب استخراج ارزهای دیجیتال است.

شما قادر هستید با استفاده از این ماشین حساب سود خالص ماهانه خود را به راحتی محاسبه کنید. برای انجام این کار تنها کافیست در این صفحه شما ارز دیجیتالی که قصد استخراج آن را دارید به همراه نوع دستگاه ماینر خود اطلاعات را در فیلد هایی که در صفحه وجود دارد انتخاب کرده و سپس پس از ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال میزان سود استخراج شما را نمایش می دهد شما قادر هستید برای استفاده از این ماشین حساب روی لینک ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال کلیک کنید.

منبع: https://www.zoomarz.com/

1401/03/14
14:04:24
5.0 / 5
846
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد