رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران:

۸۰ درصد ملزومات پزشکی از تولیدکنندگان داخل و شرکتهای دانش بنیان خریداری می شود

۸۰ درصد ملزومات پزشکی از تولیدکنندگان داخل و شرکتهای دانش بنیان خریداری می شود

به گزارش سلامت باشی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران توضیحاتی درباره تأمین و خرید ملزومات و تجهیزات پزشکی از شرکتهای دانش بنیان عرضه داد.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، مهندس سیدحسین صفوی در مورد پشتیبانی از کالاها و محصولات دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی عنوان کرد: هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران یک نهاد عمومی غیردولتی وابسته به وزارت بهداشت است که بحث تأمین اقلام مورد نیاز مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی را انجام می دهد.
وی با اشاره به اینکه همواره برای نظام سلامت مبحث کیفیت در جهت خدمت رسانی به بیماران بسیار حائز اهمیت می باشد، اضافه کرد: این کالاها با جان مردم سروکار دارد و تشخیص بیماری ها و درمان بیماران با این ملزومات انجام و استانداردها، خصوصیت ها و کنترل های سخت گیرانه تری برای کیفیت آنها صورت می گیرد.
مهندس صفوی خاطرنشان کرد: شکر خدا کشورمان از سالهای گذشته در حوزه تجهیزات پزشکی توانسته موفقیت های بزرگی را برای بومی سازی دانش فنی خیلی از محصولات پزشکی و High Tech به دست آورد و کالاهایی که تکنولوژی بالایی دارند را موفق شده ایم در داخل کشور تولید نماییم.
وی ضمن اشاره به این که حدود ۱۰۰۰ شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی فعال در کشور داریم، اضافه کرد: حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد این شرکت ها کالاهایی دارند که بعنوان محصولات دانش بنیان ثبت شده است. توسعه این محصولات در سنوات گذشته بحمدالله خوب بوده که نشان از استقبال و حمایت خوب در حوزه درمان وزارت بهداشت و سایر ارگان های ذیربط دارد.
وی اظهار داشت: هیات امنای صرفه جویی ارزی از سالهای گذشته برای پشتیبانی از تولیدات داخل کشور ورود کرده و خریدهای تضمینی از محصولات دانش بنیان را پیش از این که وارد بازار شوند، انجام داده و در مورد بعضی از کالاها هم مبادرت به پیش خرید آنها نموده است و تعدادی را هم از زمانیکه که تاییدیه دریافت کرده اند به صورت تضمینی خریداری نموده است.
صفوی اظهار داشت: پارسال حدود ۱۴ محصول را به معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی کردیم و بعد از تایید این نهاد بعنوان خرید بار اول انجام دادیم. در مجموع بیشتر از ۸۰ درصد محصولاتی که توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی خریداری و بین مراکز درمانی توزیع می شود از تولیدات داخل کشور است و در سال ۱۴۰۰ به صورت متوسط فقط ۷۰ درصد محصولات از شرکتهای دانش بنیان تأمین شده است.
منبع:

1401/02/23
23:26:23
5.0 / 5
725
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد