آخرین اخبار درمورد عملیات پانجیا در کشور

آخرین اخبار درمورد عملیات پانجیا در کشور

سرپرست دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: شناسایی تارنماهای غیرمجاز و همینطور مصادیق مجرمانه چه در عرضه و چه فروش اینترنتی داروهای تقلبی در واقع هدف برنامه عملیات پانجیا است.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شریفی در مورد عملیات پانجیا (عملیاتی است که هر ساله با هدف مبارزه با تبلیغ و فروش آنلاین داروهای تقلبی و غیرمجاز انجام می شود)، اظهار داشت: عملیات پانجیا در واقع برمی گردد به قانون ممنوعیت تبلیغات کالاهای صدمه رسان به سلامت و غیر مجاز که در مردادماه سال ۱۳۹۷ توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ گردیده است.
وی ادامه داد: تاریخچه این مورد که یک مبحث بین المللی است برمی گردد به سال ۲۰۰۸ که در آن زمان در مورد داروهای تقلبی این مورد انجام می شد که در سال ۲۰۱۶ در واقع گسترش پیدا کرد و مجموعه کالاهای سلامت محور را همچون دارو، مکمل و فرآورده های آرایشی و بهداشتی، شامل میشود و هر سال از آغاز اردیبهشت تا شهریور ماه عملیات میدانی به نام عملیات پانجیا صورت می گیرد که آخرین عملیاتش معروف هست به عملیات شماره ۱۴ که در ارتباط با سال ۱۴۰۰ است و در همین رابطه بیشتر از ۵۰۰ پرونده در سرتاسر کشور تشکیل و به مراجع ذی صلاح مراجع قضایی کشور ارسال شده است.
شریفی اظهار داشت: عملیات پانجیا از جانب پلیس فتا در مورد پیگیری موارد تخلف در تبلیغات غیرمجاز کالای سلامت صورت می گیرد و ضمن این که به صورت مستمر رصد تبلیغات کالاهای سلامت محور در فضای مجازی انجام میشود، به صورت همزمان نحوه توزیع و عرضه این کالاهای غیر مجاز و مکان های در ارتباط با آنها همچون مکان هایی مثل انبارهایی که در واقع محل نگهداری هستند و یا پخش هایی که این کار را انجام می دهند، رصد صورت می گیرد و مراتب تخلف به مراجع قضایی توسط پلیس معرفی می شود.
به گزارش وبدا، سرپرست دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: هم اکنون این مهم با همکاری معاونین غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که ۶۵ دانشگاه هستند با پلیس فتای هر استان انجام می گیرد. شناسایی تارنماهای غیرمجاز و همینطور مصادیق مجرمانه چه در عرضه و چه فروش اینترنتی این داروهای تقلبی در واقع هدف این برنامه است.1401/02/15
16:17:56
5.0 / 5
787
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد