اثرات پاندمی کووید۱۹ بر مغز

اثرات پاندمی کووید۱۹ بر مغز

سلامت باشی: متخصصان از دست دادن حافظه، خستگی و مشکل در تمرکز را از نشانه های مبتلاشدن به کووید19 اعلام نموده اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، متخصصان همین طور معتقدند کسانی که به کووید۱۹ مبتلا نشده اند هم بر اثر همه گیری گرفتار افزایش خستگی، اختلال در تصمیم گیری و کاهش تمرکز و دقت شده اند.
متخصصان اظهار کرده اند که شرایط غیر قابل پیش بینی زندگی در دوران کووید و تاثیری که روی برنامه منظم روزانه افراد داشته منجر به ایجاد مشکلاتی شده است.
یکی از متخصصان مشهور عصب شناسی رفتاری درخواست کرده تحقیق های بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
یکی از متخصصان در این زمینه می گوید: مردم در طول زندگی عادت هایی پیدا می کنند. بطورمثال ما دوستانمان را روزهای بخصوصی در هفته می بینیم و بعد ازظهرهای مشخصی ورزش می نماییم که بهم خوردن این نظم و ترتیب می تواند وضعیت بسیار مشکلی بوجود آورد. قرار گرفتن در موقعیت نامعلوم بر بیولوژی مغز تأثیر می گذارد. ما به طور معمول می توانیم تا حدی با شرایط غیر منتظره وفق پیدا نماییم اما هر چه مدت طولانی تری در این شرایط باقی بمانیم، برای مغزمان بدتر خواهد بود. تحقیقات زیادی درباره تأثیر عفونت ناشی از کووید بر مغز انجام شده است. ما در ضمن می دانیم زندگی در وضعیت همه گیری هم، به خودی خود بر عملکرد و سلامت مغز ما تأثیر داشته است.
تحقیقات بسیاری درباره تأثیر طولانی مدت مبتلاشدن به کووید و کووید طولانی انجام شده است اما خیلی از افراد که به این ویروس مبتلا نشده اند معتقدند دو سال زندگی با محدودیت های مختلف تأثیر فراوانی روی آنها گذاشته است.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، این روزها درخواست های بیشتری برای تحقیق درباره تأثیرهای روانی زندگی در دوران همه گیری بر کسانی که به بیماری مبتلا نشده اند وجود دارد.
منبع:

1401/02/09
12:32:43
5.0 / 5
854
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد