محققان سوئدی می گویند؛

ارتباط هورمون درمانی در زنان با کاهش مرگ های کرونائی

ارتباط هورمون درمانی در زنان با کاهش مرگ های کرونائی

سلامت باشی: تحقیقات جدید نشان میدهد که درمان جایگزینی هورمون یائسگی (HRT) با کاهش خطر مرگ ناشی از کووید 19 در بین زنان مرتبط می باشد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از وب مِد، پژوهشگران دانشگاه اومئو سوئد با بررسی داده های آنلاین پی بردند در بین زنان یائسه ۵۰ تا ۸۰ ساله مبتلا به کووید ۱۹، احتمال مرگ ناشی از آن در بانوانی که استروژن را بعنوان قسمتی از درمان HRT برای علایم یائسگی دریافت می کردند کمتر از نصف آنهایی بودند که استروژن دریافت نمی کردند.
محققان می گویند: «این مطالعه ارتباط بین سطح استروژن و مرگ ناشی از کووید ۱۹ را نشان میدهد.»
«مالین ساند»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه اظهار داشت: «هورمون درمانی یائسگی فواید کوتاه مدتی دارد، اما بر طبق این مطالعه یا سایر مطالعات مشاهده ای، نباید به زنان سفارش کرد که HRT را به خاطر یک مزیت فرضی برای کاهش مکرونایی مصرف کنند.»
مطالعات انجام شده در اوایل پاندمی نشان میدهد که زنان ممکنست در مقایسه با مردان حفاظت بهتری در مقابل کووید ۱۹ داشته باشند.
بر اساس آمارهای جدیدتر آژانس بهداشت عمومی سوئد، حدود ۴۵ درصد از ۱۶۵۰۱ نفری که از زمان شروع پاندمی در این کشور بر اثر کووید ۱۹ جان باخته اند، زن و ۵۵ درصد مرد هستند.
بررسی ها نشان داد بانوانی که میزان استروژن تقویت شده به خاطر دریافت درمان HRT داشتند، حدود ۵۵ درصد کمتر در معرض خطر مرگ بر اثر کووید ۱۹ بودند.
محققان می گویند: «در نتیجه، داروهایی که سطح استروژن را می افزایند ممکنست در کوشش های درمانی برای کاهش شدت کووید ۱۹ در زنان یائسه نقش داشته باشند، اما آنها تاکید می کنند که این مسئله باید در کارآزمایی های تصادفی سازی شده مورد مطالعه قرار گیرد.


منبع:

1400/12/01
12:32:31
5.0 / 5
996
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد