مطالعات نشان می دهد؛

تناسب اندام بیشتر از کاهش وزن در افزایش طول عمر مهم می باشد

تناسب اندام بیشتر از کاهش وزن در افزایش طول عمر مهم می باشد

به گزارش سلامت باشی وزن بدن به اندازه عملکرد قلب و عروق خونی مهم می باشد و کاهش چند کیلوگرم از آن باعث بهبود سلامت به روش های ملموس و طولانی مدت می شود.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از وب مِد، کاهش وزن فواید سلامتی ثابت شده ای دارد. اما آیا کاهش وزن برای همه افرادی که در گروه «اضافه وزن» یا «چاق» طبقه بندی می شوند اولویت اصلی است؟
دکتر «گلن گاسر»، استاد علم ورزش در دانشگاه ایالتی آریزونا، می گوید: «به نظر نمی رسد میزان کاهش وزن باعث کاهش خطر مرگ شود. چونکه کسانی که بیشترین کاهش وزن را داشته اند، بیشترین کاهش خطر مرگ را نداشته اند.»
وی در ادامه می افزاید: «تحرک بیشتر و خوب غذا خوردن به صورت مداوم و قوی با خطر کمتر مرگ به هر علتی مرتبط می باشد. فواید سلامتی ورزش و رژیم غذایی تا حد زیادی مستقل از کاهش وزن می باشد.»
مطالعات نشان داده است که افزایش فعالیت بدنی خطر مرگ به هر علتی را بین ۱۵ تا ۵۰ درصد و خطر بیماری قلبی را تا ۴۰ درصد می کاهد.
هنگامی که برای بهبود تناسب قلب خود بیشتر ورزش می کنید، این تغییر حتی چشمگیرتر می شود. تناسب اندام بیشتر می تواند خطر مرگ و میر را ۳۰ تا ۶۰ درصد کم کند.

1400/10/11
16:42:00
5.0 / 5
1000
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد