مطالعات نشان می دهد؛

مصرف اسیدهای چرب گیاهی ریسک مرگ را می کاهد

مصرف اسیدهای چرب گیاهی ریسک مرگ را می کاهد

سلامت باشی: تحقیق جدید به بررسی تاثیرات اسیدهای چرب گیاهی بر ریسک مرگ می پردازد.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، بدن انسان به انواع مواد مغذی همچون مواد مغذی که از چربی تامین می شود، نیاز دارد.
آلفا لینولنیک اسید (ALA) یک اسید چرب اُمگا ۳ است که بدن به آن نیاز دارد. بدن آنرا تولید نمی کند، بدین سبب افراد باید آنرا بوسیله رژیم غذایی دریافت نمایند که از منابع گیاهی بدست می آیند.
تحقیقات نشان میدهد که رژیم غذایی حاوی میزان بالا ALA ممکنست خطر مرگ و میر کلی را کم کند.
بدن از اسیدهای چرب اُمگا ۳ برای اهداف مختلفی همچون بعنوان منبع انرژی و حفظ ساختار سلول های خود استفاده می نماید.
به گفته انجمن قلب آمریکا، اسیدهای چرب امگا ۳ از منابع چربی های غیر اشباع، همچون روغن های گیاهی، آجیل و دانه ها به دست می آید. منابع چربی های اشباع نشده عبارتند از سویا، روغن کانولا، گردو و دانه کتان.
همه این منابع حاوی ALA هستند. انجمن قلب آمریکا سفارش می کند که مردم بیشتر چربی رژیم غذایی خودرا از منابع چربی غیراشباع دریافت نمایند که ALA را جز ضروری رژیم غذایی می کند.
محققان پی بردند مصرف زیاد ALA با خطر کمتر مرگ به هر علتی همراه بود. همین طور با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی و بیماری عروق کرونر هم راه است.
محققان بطور خاص در یافته های خود خاطرنشان می کنند افزایش هر یک گرم مصرف ALA در روز با ۵ درصد خطر کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی مرتبط می باشد.


منبع:

1400/07/30
12:19:34
5.0 / 5
1108
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد