کرونا و تشدید فقر در جهان

کرونا و تشدید فقر در جهان

به گزارش سلامت باشی هر ساله در تاریخ ۱۷ اکتبر کشورهای جهان ˮروز جهانی ریشه کنی فقرˮ را گرامی می دارند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، هر ساله کشورها، روز جهانی ریشه کنی فقر را در تاریخ ۱۷ اکتبر گرامی می دارند. این روز می خواهد آگاهی جوامع را در مورد فقر، خشونت و گرسنگی در سرتاسر جهان افزایش دهد و هدف آن عرضه راهکارهایی برای مقابله و ریشه کنی فقر است.
این روز برای نخستین بار در سال ۱۹۸۷ میلادی در پاریس، در میدان تروکادورو به منظور تقدیر و قدردانی از افرادی که با فقر، گرسنگی، خشونت و ترس مبارزه می کنند، گرامی داشته شد. همینطور در سال ۱۹۹۲ میلادی نیز، سازمان ملل متحد به صورت رسمی ۱۷ اکتبر را بعنوان روز جهانی ریشه کنی فقر نامگذاری کرد.
با شیوع بیماری کووید۱۹ در سرتاسر جهان، پیشرفت های صورت گرفته در ریشه کنی فقر و بهبود استانداردهای زندگی در دو سال قبل معکوس شده است به صورتی که طبق گزارش سازمان ملل متحد به نقل از بانک جهانی، بین ۸۸ تا ۱۱۵ میلیون نفر در نتیجه بحران های بوجود آمده ناشی از شیوع کووید۱۹ به سمت فقر سوق داده می شوند. همینطور اغلب افرادی که جدیدا گرفتار فقر شدید شده اند در کشورهای جنوب آسیا و آفریقای سیاه، مناطقی که نرخ فقر هم اکنون هم بالاست، یافت می شوند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از تایمز نو نیوز، همینطور سازمان ملل متحد اعلام نمود که انتظار می رود امسال میلادی (۲۰۲۱) این آمار بین ۱۴۳ تا ۱۶۳ میلیون نفر افزایش یابد. این فقرای جدید به جمع ۱.۳ میلیارد نفری خواهند پیوست که تابحال در فقر چند بعدی و دائمی زندگی کرده و شاهد بدتر شدن وضعیت زندگیشان در طول پاندمی کووید۱۹ بوده اند.1400/07/26
09:28:26
5.0 / 5
1035
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد