تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان

سلامت باشی: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 237 میلیون و 109 هزار و 904 نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و 841 هزار و 241 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است و 214 میلیون و 270 هزار و 247 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۴.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۲۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۹۹ هزار و هند با بیش از ۴۴۹ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۲ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۴، ۹۱۸، ۵۶۵ ۷۲۷، ۷۱۰ ۲ هند ۳۳، ۸۹۴، ۳۱۲ ۴۴۹، ۸۸۳ ۳ برزیل ۲۱، ۵۱۷، ۵۱۴ ۵۹۹، ۴۱۴ ۴ انگلیس ۸، ۰۰۶، ۶۶۰ ۱۳۷، ۲۹۵ ۵ روسیه ۷، ۶۶۲، ۵۶۰ ۲۱۲، ۶۲۵ ۶ ترکیه ۷، ۳۲۷، ۳۱۷ ۶۵، ۳۷۳ ۷ فرانسه ۷، ۰۳۸، ۷۰۱ ۱۱۶، ۹۵۷ ۸ ایران ۵، ۶۶۲، ۴۵۸ ۱۲۱، ۷۷۹ ۹ آرژانتین ۵، ۲۶۳، ۲۱۹ ۱۱۵، ۳۷۹ ۱۰ اسپانیا ۴، ۹۶۹، ۵۰۳ ۸۶، ۶۷۸ به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/15
12:59:30
5.0 / 5
994
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد