وزیر بهداشت:

امیدواریم تا 2 هفته دیگر واکسیناسیون 7 تا 18 ساله ها را شروع نماییم

امیدواریم تا 2 هفته دیگر واکسیناسیون 7 تا 18 ساله ها را شروع نماییم

کرمانشاه وزیر بهداشت ضمن اشاره به پیگیری واردات واکسن برای دانش آموزان، اظهار داشت: امیدواریم تا دو هفته دیگر واکسیناسیون افراد 7 تا 18 سال را در کشور شروع نماییم.


دکتر بهرام عین اللهی امروز (25 شهریور) در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون دانشکده بهداشت کرمانشاه در جمع خبرنگاران، با تکیه بر ضرورت تسریع واکسیناسیون کرونا در کشور، اظهار داشت: تنها راه مقابله با کرونا رعایت پروتکلهای بهداشتی و انجام واکسیناسیون است و ازاین رو نیاز است که روند واکسیناسیون در کشور سرعت بیشتری گیرد.
وی ضمن اشاره به تأمین مناسب واکسن در کشور، اظهار داشت: هم اکنون مهم ترین شاخص عملکرد استان ها برای ما بر اساس موفقیت آنها در مقابله با کرونا که همان تسریع در روند واکسیناسیون است، می باشد.
عین اللهی ضمن اشاره به روند واکسیناسیون دانشجویان، از بازگشایی حضوری دانشگاه های علوم پزشکی از مهرماه اطلاع داد و اضافه کرد: آموزش مجازی در رشته های پزشکی کاربردی نیست و با عنایت به واکسیناسیون دانشجویان از مهرماه این دانشگاه ها بازگشایی خواهند شد.
وی ادامه داد: در مورد سایر دانشگاه ها هم با اتمام واکسیناسیون دانشجویان، وزیر علوم در این حوزه تصمیم گیری خواهد نمود.
امیدواریم تا 2 هفته دیگر واکسیناسیون 7 تا 18 ساله ها را شروع کنیم
وزیر بهداشت از پیگیری برای واردات واکسن دانش آموزان هم اطلاع داد و اضافه کرد: در تلاش هستیم که واکسن افراد 7 تا 18 سال را هم تأمین نماییم و امیدوار هستیم از دو هفته دیگر واکسیناسیون این گروه های سنی هم صورت گیرد.
عین اللهی تصریح کرد: تعداد محدودی واکسن برای افراد زیر 18 سال در اختیار داشتیم که این واکسن ها برای 17 ساله ها که در آستانه کنکور سراسری هستند تزریق شد تا بتوانند با فراغ بال بیشتری در کلاس های آمادگی کنکور حاضر شوند.
وی در مورد بازگشایی مدارس هم اظهار داشت: برنامه ما این است که واکسیناسیون افراد زیر 18 سال و والدین آنها هم انجام گیرد تا با خیال راحت بازگشایی مدارس هم انجام گیرد.
عین اللهی اضافه کرد: این نکته را باید خاطرنشان کرد که واکسیناسیون به معنای آخر کرونا و کنار گذاشتن رعایت پروتکل ها نیست و استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی حتی با اتمام واکسیناسیون تمام گروه های سنی باید ادامه داشته باشد.
عین اللهی تصریح کرد: همه باید به زندگی با کرونا و رعایت پروتکل ها عادت نماییم و مردم باید بدانند که واکسن تنها سیستم دفاعی بدن را در مقابل این ویروس قوی می کند و این به مفهوم عدم مبتلا شدن به کرونا نیست و واکسن تنها می تواند از شدت بیماری بکاهد.
وزیر بهداشت در ادامه ضمن اشاره به انتشار برخی شایعات در مورد واکسن کرونا، اظهار داشت: از مردم می خواهیم که به شایعات توجه نکنند و حتما برای تزریق واکسن اقدام نمایند.
عین اللهی اظهار داشت: آمارها نشان میدهد هم اکنون فوتی های کرونا در کشور از میان کسانی است که واکسنی تزریق نکرده اند.
محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه برداشته شد/ از امروز همه افراد بالای 18 سال واکسینه می شوند
وزیر بهداشت در ادامه از برداشته شدن محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا در استان کرمانشاه اطلاع داد و اضافه کرد: از امروز تمام افراد بالای 18 سال در این استان باید واکسینه شوند.
وی ادامه داد: کرمانشاه یک استان مرزی است و مرزهای این استان میتوانند محلی برای ورود ویروس به کشور باشند و نیاز است که سریعا تمام گروه های هدف این استان (افراد بالای 18 سال) در مقابل کرونا واکسینه شوند.
عین اللهی تصریح کرد: مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه باید ظرفیت واکسیناسیون در استان را دو برابر کرده و شیفت های کاری مراکز واکسیناسیون را بالا برند و امیدواریم با این اقدامات تا 10 روز دیگر واکسیناسیون در این استان آخر گیرد.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به بازدید از مراکز درمانی استان، تجهیزات و امکانات این مراکز را امیدبخش توصیف کرد و از تمام مسؤلان دانشگاه در مورد عملکردی که در زمینه واکسیناسیون و درمان بیماران کرونایی داشتند قدردانی نمود.1400/06/25
14:47:14
5.0 / 5
1018
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد