آغاز پویش نذر خون از تاسوعای حسینی تا اربعین

آغاز پویش نذر خون از تاسوعای حسینی تا اربعین

به گزارش سلامت باشی سخنگوی سازمان انتقال خون ایران با اشاره به اینکه پویش نذر خون در روزهای محرم و صفر سال جاری هم برگزار می شود، اظهار داشت: بر این اساس پویش نذر خون از تاسوعای حسینی تا اربعین راه اندازی خواهد شد.دکتر بشیر حاجی بیگی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به راه اندازی پویش نذر خون در جهت عمل به مسولیت اجتماعی در سرتاسر کشور، اظهار داشت: اولویت فعالیتهای سازمان انتقال خون ایران رعایت کامل استانداردها و ارتقای کیفیت است و تمامی استانداردهای فنی سازمان در روزهای انتشار کرونا حفظ شده است. به صورتی که در تمامی فعالیتهای فنی سازمان، کیفیت بر کمیت اولویت دارد و هیچ گاه کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در دوران انتشار کرونا خیلی از کشورهای دنیا برای پیشگیری از کاهش ذخایر خون استانداردهای اهدای خون را تغییر دادند، اضافه کرد: برنامه نذر خون سال جاری طبق سنوات قبل در ماه های محرم و صفر با شعار فرهنگ حسینی و نذر عاشقان اباعبدا... حسین (ع) در ادارات کل انتقال خون سراسر کشور برگزار می شود. بر این اساس پویش نذر خون از تاسوعای حسینی تا اربعین راه اندازی خواهد شد.

حاجی بیگی افزود: فرهنگ اهدای خون بعنوان یک فرهنگ انسان دوستانه و ایثارگرانه به محلی برای حضور عاشقان امام حسین (ع) بعنوان مصداق حقیقی کشتی نجات در جامعه اسلامی ما و حضور در مراکز انتقال خون جهت اهدای خون اجرا می گردد.

وی تصریح کرد: در تمامی مراکز انتقال خون سراسر کشور شیوه نامه های بهداشتی در بالاترین سطح رعایت می شود و سلامت اهدا کنندگان خون، وظیفه اصلی مراکز انتقال خون است. بر این اساس همه هموطنان در این ایام برنامه نذر خون را در کنار سایر نذورات در ماه های محرم و صفر در برنامه کاری خود قرار دهند.

حاجی بیگی اظهار داشت: در عین حال در خواست داریم شهرداری ها و مراکز سلامت شهرداری و فرهنگسراها و همینطور جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بعنوان بازوان همیشگی و همراه انتقال خون در امر اهدای خون در روزهای سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین (ع) در راه اندازی پویش نذر خون در کنار سازمان انتقال خون قرار گیرند. برنامه و پویش نذر خون برای نخستین بار در کشور ما در بین کشورهای منطقه از سالها پیش آغاز شد و امیدواریم سال جاری هم با رعایت همه پروتکلهای بهداشتی با موفقیت در سرتاسر کشور در مراکز انتقال خون اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه سال جاری پویش نذر خون با اهدای خون ورزشکاران و با همکاری فدراسیون های ورزشی در سرتاسر کشور آغاز خواهد شد، اظهار داشت: سال جاری با عنایت به برگزاری المپیک و حضور ورزشکاران کشورمان در این رویداد مهم و شعار "هر اهداکننده خون یک قهرمان است" با دعوت از ورزشکاران عزیز کشورمان منتظر حضور گرم ایشان در مراکز انتقال خون هستیم و برنامه نذر خون از تاسوعای حسینی شروع و تا اربعین ادامه خواهد داشت.

حاجی بیگی اظهار داشت: هدف از این پویش همدلی، همراهی و مشارکت جامعه ورزشی کشور بعنوان تعدادی از سفیران انتقال خون در امر اهدای خون در سراسرکشور است.

وی تصریح کرد: هنگام رفتن به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون داشتن کارت شناسایی معتبر الزامی است. همینطور برای اهداکنندگان بار اول همراه داشتن کارت ملی و اهداکنندگان مستمر خون، کارت شناسایی معتبر کافی است.

منبع:

1400/05/20
09:48:27
5.0 / 5
1205
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد