وزیر بهداشت اعلام كرد

زمان واکسیناسیون قضات و سینماگران

زمان واکسیناسیون قضات و سینماگران

به گزارش سلامت باشی وزیر بهداشت ضمن اشاره به آغاز واکسیناسیون گروه های شغلی پرخطر مانند خبرنگاران، معلمان و... اظهار داشت: همکاران ما در فشار سنگینی هستند، پروتکل ها هم که اصلا رعایت نمی گردد. جاده و رستوران های باز، شهر شلوغ و رفت و آمدهای بی رویه وجود دارد و به علت این عدم رعایت ها هر روز فشار بر همکاران ما بیشتر می شود.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در آیین تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران، اظهار داشت: امروز گروه های دیگری را به مجموعه گروه های سنی هدف که قبلا تعیین کرده بودیم و در مراکز مختلف مشغولند، اضافه کردیم. یکی از این گروه ها اصحاب رسانه و خبرنگاران که در این زمان واقعا شرمنده محبت این عزیزان هستیم که از آغازین روز درگیری ما با کرونا در کنار ما بودند. چه در حوزه اطلاع رسانی به مردم و چه برای انتقال اخبار بسیار کمک کردند. واکسیناسیون این عزیزان را از امروز آغاز کردیم و ان شاالله در طول هفته آینده تمام خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: زندانیان، همکاران مشغول در حمل و نقل عمومی، ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی را شروع کردیم. همینطور واکسیناسیون بیماران دیابتی را شروع کردیم. همینطور واکسیناسیون بیماران خاص را که قبلا آغاز کرده بودیم، آنهایی که از این گروه مانده اند را به پایان می رسانیم.
وی افزود، : برای قضات محترم و کارکنان دادسراها و دادگاه ها که مراجعین زیادی را دارند و مشاغل پر خطر دیگری که در هفته آینده اعلام خواهند شد. همینطور واکسیناسیون اصحاب سینما و عزیزانی را که در هنر سینما برای خلق آثار سینمایی کار میکنند، ان شاءالله از هفته آینده شروع می نماییم تا با خیال راحت تر بتوانند آثار فاخر را برای سینما و کشور خلق کنند. همینطور گروه های سنی پایین تر را هر دو سه روز یکبار اعلام می نماییم. ما امیدواریم که واکسیناسیون را در واپسین روزهای دولت، به بالاتر از آنچه که تعهد کرده بودیم، برسانیم. باتوجه به این که هم اکنون واکسن را به خوبی داریم وارد می نماییم. موانعی که برخی با ما قرارداد بسته بودند و بدعهدی کرده بودند، مرتفع شده و ان شاالله واکسن را به خوبی وارد می نماییم. واکسن داخلی هم به سطحی از تیراژ رسیده که ما دلگرمی بیشتری برای حمایت دریافت واکسن داخلی هم داریم.
نمکی درباره وضعیت تأمین واکسن کرونا اعم واکسن داخلی و خارجی، افزود: ما محموله های جدید خوبی را در راه داریم. نگرانی از بابت تأمین واکسن نداریم و بنابراین داریم گروه های هدف را افزایش می دهیم و در هفته آینده شاهد گسترش تعداد گروه های هدف در مشاغل مختلف و در موارد ریسک پذیر خواهیم بود.
وزیر بهداشت درباره وضعیت بیمارستان ها، اظهار داشت: البته ما همانطور که قول داده بودیم، اجازه نمی دهیم که در هیچ پیکی کسی پشت در بیمارستانی بماند، بر این عهد و پیمان هستیم و ادامه خواهیم داد، اما همکاران ما در بدترین فشار امواج کرونا از روز نخست هستند. این ویروس دلتا یا به تعبیری هندی ویروس بسیار سرکشی است. هم قدرت سرایت بسیار بالایی دارد و هم قدرت بیماری زایی و بستری کردن بیمار را دارد. همکاران ما در فشار سنگینی هستند، پروتکل ها هم که اصلا رعایت نمی گردد. جاده و رستوران های باز، شهر شلوغ و رفت و آمدهای بی رویه وجود دارد و به علت این عدم رعایت ها هر روز فشار بر همکاران ما بیشتر می شود، اما همکاران ما به جهت اینکه امیدی از این که اتفاق جدیدی رخ دهد، ندارند مگر این که خود مردم محبت کرده و بیشتر رعایت نمایند، ما خودمان را برای سهمگینی این امواج آماده کرده ایم.
وی اظهار داشت: ما از همکارانمان در ناجا، سپاه و... کمک هایی را گرفتیم. بخصوص در استانهای سیستان و بلوچستان و برخی استان ها. در تهران هم ستاد اجرایی و... به ما کمک هایی میکنند. البته ما بیشترین محور فشار و بار روی بیمارستان های دانشگاهی خودمان است.
منبع:

1400/05/08
23:51:35
5.0 / 5
1196
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد