محققان بریتانیایی پی بردند؛

بروز مشكلات عصبی در 4 درصد كودكان مبتلا به كووید 19

بروز مشكلات عصبی در 4 درصد كودكان مبتلا به كووید 19

نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که تقریباً ۴٪ از کودکان بستری شده کرونایی در نهایت گرفتار عوارض نورولوژیکی می شوند.به گزارش سلامت باشی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، تا به امروز، میزان عوارض عصبی و روانپزشکی در رابطه با عفونت کروناویروس در کودکان به خوبی درک نشده است. تیم تحقیق با هدف تحلیل دامنه و شیوع این عوارض در کودکان و نوجوانان بستری در بیمارستان به انجام این تحقیق پرداخت.
در این مطالعه، ۵۲ مورد مشکل نورولوژیکی شناسایی شد. موارد تشخیصی شامل وضعیت صرع، آنسفالیت، سندرم گیلن باره، تشنج، روان پریشی، و حمله ایسکمیک گذرا بود.
برآورد شیوع عوارض عصبی در رابطه با عفونت و سندرم چند سیستمی التهابی کودکان در کودکان و نوجوانان بستری در بیمارستان حدود ۳.۸ مورد در هر ۱۰۰ بیمار است.
گذشته از عوارض تنفسی و قلبی عروقی، بیماران مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در معرض خطر بالایی از بروز علایم عصبی همچون انسفالوپاتی، سکته مغزی، اختلالات عصبی عضلانی و تشنج هستند. مشخص شده است در کودکان مبتلا به کووید ۱۹ که عفونت کروناویروس با سندرم التهاب چند سیستم در کودکان ارتباط دارد که یک بیماری نادر اما جدی با التهاب ثانویه شدید می باشد.


منبع:

1400/04/27
11:24:43
5.0 / 5
1193
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد