ورود ۱۴ هزار ایرانی به ارمنستان!

ورود ۱۴ هزار ایرانی به ارمنستان!

سخنگوی گمرک اظهار داشت: از اول تیر ماه تا روز گذشته ۱۴ هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، سید روح الله لطیفی اظهار نمود: از آغاز تیر سالجاری تا آخر روز گذشته، ۱۴ هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند که ۱۰ هزار و ۹۳ نفر آنان از مرز زمینی "نوردوز" در استان آذربایجان شرقی به سمت این کشور مسافرت کردند.
وی اضافه کرد: در این زمان ۳۵ پرواز هم از فرودگاه امام (ره)، ۳۹۱۱ مسافر را به مقصد ارمنستان منتقل کرده است.
لطیفی در مورد مسافران زمینی ارمنستان توضیح داد: روند مسافرت از مرز زمینی "نوردوز "از ابتدای تیرماه تا هجدهم تیر رو به افزایش بوده و از حدود ۱۰۰ نفر در اوایل ماه به ۳۰۰ نفر در چهاردهم تیرماه، در پانزدهم به ۴۵۵ نفر، شانزدهم به ۸۱۳ نفر و هفدهم با ۲۲۱۹ نفر به رکورد میزان خروجی مسافر رسید و در نهایت هجدهم تیر ماه با ۲۲۱۲ نفر با کمی کاهش مواجه گردید.
سخنگوی گمرک در ادامه اظهار داشت: از نوزدهم تیرماه، تعداد خروجی مسافر از این مرز به سمت ارمنستان به شکل قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرد و به ۳۹۶ مسافر رسید و روز گذشته ۱۷۰ مسافر از این مرز به سمت ارمنستان خارج شدند. اما روند بازگشت مسافر از ارمنستان از روز ۲۲ تیرماه افزایش پیدا کرده است و ۹۸۱ نفر در این روز به کشور بازگشتند و روز ۲۳ تیرماه هم رکورد ۲۱۰۰ نفری بازگشت از ارمنستان در گمرک مرزی نوردوز به ثبت رسید.
لطیفی اضافه کرد: در دو روز گذشته هم به ترتیب ۵۴۷ و ۵۱۵ مسافر از ارمنستان به ایران بازگشتند.
گفتنی است؛ دولت ارمنستان شرط اقامت ۱۰ روز را برای ورود گردشگران و بهرمندی از تزریق واکسن کرونا از ۲۴ تیرماه اعلام نموده است.1400/04/26
21:10:58
5.0 / 5
1110
تگها: اقامت , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد