جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان كرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان كرونا

به گزارش سلامت باشی شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۸۸ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۳ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۶۵ هزار و ۸۰۴ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور تابحال ۱۷۲ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۴۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.


به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیشتر از ۳۴.۸ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمبتلایان قربانیان۱آمریکا۳۴، ۸۰۷، ۸۱۳ ۶۲۳، ۴۳۵۲هند ۳۰، ۹۴۶، ۰۷۴۴۱۱، ۴۳۹۳برزیل۱۹، ۱۵۲، ۰۶۵ ۵۳۵، ۹۲۴ ۴روسیه۵، ۸۳۳، ۱۷۵ ۱۴۴، ۴۹۲۵فرانسه۵، ۸۲۰، ۸۴۹ ۱۱۱، ۴۰۷ ۶ترکیه۵، ۴۹۳، ۲۴۴ ۵۰، ۳۲۴ ۷انگلیس ۵، ۱۹۱، ۴۵۹ ۱۲۸، ۴۸۱ ۸آرژانتین ۴، ۶۸۲، ۹۶۰ ۹۹، ۶۴۰۹کلمبیا۴، ۵۴۸، ۱۴۲۱۱۳، ۸۳۹۱۰ایتالیا ۴، ۲۷۳، ۶۹۳ ۱۲۷، ۸۰۸ براساس این لیست، هند هم با آمار بیشتر از ۳۰.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۳۵ هزار و هند با بیشتر از ۴۱۱ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
پس از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۵ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۴ هزار نفر اعلام شده است.
همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۴ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. بعلاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیشتر از ۱۱۳ هزار و فرانسه هم بیشتر از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همچنین آرژانتین با بیشتر از ۹۹ هزار، آلمان با بیشتر از ۹۱ هزار، ایران با بیشتر از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۱ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۵ هزار، اندونزی با بیشتر از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۶۵ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش سلامت باشی به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بلژیک، سوئد، رومانی و بنگلادش هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/04/23
19:33:58
5.0 / 5
1154
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان سلامت باشی
salamatbashi.ir - مالکیت معنوی سایت سلامت باشی متعلق به مالکین آن می باشد